karkaso implantacija

Sąnario kremzlės atstatymas

Sąnario kremzlės atstatymas su daugiasluoksniu biologiniu karkasu

Nauji, ICRS (tarptautinės sąnario kremzlės regeneracijos draugijos, https://cartilage.org/) kongreso duomenys parodė, kad gydant didelius sąnario kremzlės pažeidimus populiariausia pasaulyje mikrolūžių operacija yra ne visada efektyvi, o idealiausias pasirinkimas gydant didelius sąnario kremzlės pažeidimus yra kaulų čiulpų stimuliacijos defekto vietą padengiant naujos kartos membranomis arba kitaip vadinamais karkasais, kurie sulaiko regeneruoti gebančias kaulų čiulpų ląsteles kremzlės defekto vietoje ir vėliau sudaro idealias sąlygas joms gaminti sąnarinės kremzlės audinį. Procedūra gali būti atlikta mini atvirai arba pilnai artroskopiškai ir angliškai vadinama AMIC (autologous matrix induced chondrogenesis).

Kaip atliekama AMIC artroskopinė procedūra

Principinis AMIC patobulinimas, kuris pastaruoju metu buvo įdiegtas – tai pilnai artroskopinis – tai yra neatveriant kelio sąnario – minimaliai invazyvinis būdas, kurio metu į bet kurią kelio sąnario ar kito sąnario vietą įsodinamas kremzlės defektą pakeičiantis ir užpildantis karkasas, kuris stabiliai prifiksuojamas specialių medicininių fibrino klijų pagalba. Artroskopinės AMIC procedūros metu visa kremzlės karkaso procedūra atliekama sąnario viduje.

Kam tinkama artroskopinė AMIC metodika

Tai priklauso nuo daugelio faktorių ir deja, ne visiems ji tinkama. Ar tinka apsprendžia ir amžius ir jau esančio sąnario sudilimo laipsnis ir sunkumas ir gretutinės ligos ir kojos ašies ypatumai ir dar daug kitų faktorių – sprendžiama kiekvienu atveju labai individuliai.

Artroskopinės kremzlės atstatymo AMIC procedūros metu į kremzlės defektą implantuojamas biologinis kremzlės pakaitalas

Jau dabar artroskopiškai galima lengvai atlikti sąnario kremzlės atstatymo ir implantacijos AMIC procedūrą – specialių instrumentų ir artroskopinės įrangos pagalba nesudėtinga įsodinti kremzlės membranas-karkasus net ir labai nepatogiose sąnario vietose ir tam tikroms žmonių su kremzlės defektais grupėms, pagal šiuo metu žinomas mokslines indikacijas, galima pilnai atstatyti pažeistą sąnario kremzlę, kai kuriais atvejais net ir artroziniuose kelio sąnariuose, taip apsaugant sąnarius nuo susidėvėjimo, o ateityje išvengti ir sąnario endoprotezavimo.

Sąnario kremzlės atstatymas
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *