IMG 018

Sąnario kremzlės atstatymas su daugiasluoksne membrana Kaune

Kremzlės atkūrimo biologinės galimybės

Kelio sąnario kremzlės atstatymas sąnaryje yra sudėtingas biologinis procesas, kuris priklauso nuo labai daug dar ir vis dar sunkiai kontroliuojamų bei žmogaus sąnariuose vykstančių ląstelinių, fiziologinių procesų. Daugybė eksperimentinių ir klinikinių mokslinių tyrimų įrodė, kad atkurti pažeistą sąnario kremzlę vis tik įmanoma.

Ar yra šventoji Gralio Taurė?

Tačiau vienintelio atsakymo – „Gralio Taurės“ deja dar nėra. Pažangūs šiuolaikiniai metodai ir jų kombinacijos padeda pristabdyti, o dažnai ir sustabdyti sąnario dilimo procesus sąnaryje, tačiau tikslaus paaiškinamo mechanizmo kaip tai įvyksta kol kas dar nėra.

Kokios galimybės atkurti kremzlę?

Vienas iš efektyvesnių būdų, jeigu jau prireikia ir dar įmanoma atstatyti sąnario kremzlę – tai galimybė implantuoti daugiasluoksnę membraną (kitaip vadinamą karkasą), tai yra atlikti implantaciją į sąnario kremzlės defekto vietą. Membranos (arba kitaip biologiniai karkasai) sąnaryje įsodinamos ir fiksuojamos specialiais fibrino klijais, kurie fiksuoja ją sąnario defekto vietoje taip, kad ji būtų stabili, o su laiku implantacijos vietoje įvyksta kremzlės regeneracija. Karkaso implantacija atliekama kartu su kaulų čiulpų stimuliacija, kurios metu regeneruoti sugebančios ląstelės patenka į defekto vietoje įsodinto karkaso vidų ir čia pradeda gaminti kremzlinį audinį, kuris perauga karkasą ir taip defekto vietoje susiformuoja nauja kremzlė.

Kokie karkasai-membranos geriausi?

Pasaulyje yra nedaug gamintojų, kurie gamina kokybiškas daugiasluoksnes membranas-karkasus kremzlės atstatymui ir konkurencija čia kol kas, deja nėra didelė. Taip yra todėl, kad tai yra labai sudėtingas biologinis procesas, reikalaujantis milijoninių investicijų, griežti ES vaistų kontrolės saugumo reikalavimai minėtiems biologiniams karkasams labai riboja jų panaudojimą. Vieni iš inovatyviausių biologinių daugiasluoksnių karkasų – membranų yra Finceramica gamintojo karkasai-membranos, kurios labai efektyviai stimuliuoja naujos kremzlės susidarymą ir pažeistos vietos atkūrimą, tai jau įrodyta daugybe mokslinių tyrimų, panaudojant šią membraną-karkasą. Kadangi šį karkasą sudaro ne tiktai kolagenas, bet ir integracijai į kaulą skirti hydroksiapatitai bei magnis, ji laikoma labai efektyvia ir jau daugiau, nei 15 metų sėkmingai implantuojama į sąnarius bei užtikrina naujos kremzlės atstatymą sąnariuose.

Naujausias mūsų komandos implantuotas FINCERAMICA karkasas, padėjęs atkurti labai didelį kelio sąnario kremzlės defektą

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *