peties rotatoriu susiuvimas

Peties sąnario artroskopinė operacija

Peties sąnario artroskopinė operacija „Banana SutureLasso“. Problema ir gydymas

Fiziškai aktyviam žmogui nukritus ant peties ar įvykus kitai peties traumai ir atlikus branduolių magnetinio rezonanso tyrimą, nustačius, kad yra peties sausgyslių plyšimai, tenka atlikti artroskopinę peties sąnario operaciją, kurios metu reikia susiūti plyšusias peties sąnario sausgysles ir jas prifiksuoti prie žastikaulio.

Peties sąnario artroskopinė operacija „Banana SutureLasso“
Peties sąnario rotatorių plyšimas

Kaip klasifikuojami peties sąnario sausgyslių plyšimai ir kam to reikia

Yra daug peties sąnario sausgyslių plyšimo klasifikacijų, kurios aprašo plyšimų dydį, formą ir visą specifinę plyšimo struktūrą. Pagal tai sprendžiama kaip gydyti ir kokį susiuvimo ir fiksacijos artroskopinį būdą pasirinkti. Labai svarbu įvertinti ir pačio traumuoto peties sąnario būklę, atliekant labai specifinius peties sąnario sausgyslių pažeidimo simptomus ir peties funkcijos susilpnėjimą, pagal kuriuos galima labai tiksliai parinkti patį tinkamiausią gydymo būdą.

Kas judina jūsų peties sąnarį?

Peties sąnario sukamuosius judesius pagrinde atlieka keturi gilieji peties raumenys (m.subscapularis, m.supraspinatus, m.infraspinatus ir m.teres minor), kurie sausgyslėmis tvirtinasi prie žastikaulio ir sudaro taip vadinamą peties sąnario sukamąją manžetę (angliškai rotator cuff). Įvykus kažkurios sausgyslės ar jų kelių kombinacijų pažeidimui, atsiranda peties sąnario skausmas ir funkcijos sutrikimas.

Peties sąnario artroskopinė operacija ir sausgyslių pluošto „Banana SutureLasso“ rekonstrukcija

Peties sąnario sukamųjų sausgyslių pilnus plyšimai gydomi artroskopiniu būdu – atliekama artroskopinė peties sąnario „Banana SutureLasso“ rekonstrukcinė operacija, kurios metu plyšusios sausgyslės susiuvamos ir tvirtai prifiksuojamos prie žastikaulio specialių instrumentų ir peties inkaruojančių siūlų pagalba. Sausgyslių susiuvimo metodas parenkamas priklausomai nuo plyšimo dydžio, formos ir plyšusių sausgyslių skaičiaus. Jei plyšimas nedidelis, vidutinis ar didelis, be sausgyslių riebalinės degeneracijos,  atliekama artroskopinė peties sąnario operacija su sausgyslių susiuvimu, refiksacija prie žastikaulio.

Peties sąnario artroskopinė operacija
Peties sąnario artroskopinė operacija „Banana SutureLasso“

Labai stipri ir patikima „Banana SutureLasso“ fiksacija

Pati naujausia, stipri ir patikima „Banana SutureLasso“ peties rotatorių fiksacija

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *