Izoliuotas pakinklio srities menisko plyšimas

menisko susiuvimas 1

Įvadas

Jeigu įvyko izoliuotas pakinklio srities menisko plyšimas, dauguma tokių menisko plyšimų būdavo šalinami, ir nors tai atliekama minimalios invazijos artroskopijos būdu, artrozė (kelio sąnario sudilimas), progresuoja labai greitai. Todėl dabar net ir  izoliuotas pakinklio srities menisko plyšimas turi būti išsaugomas, bet tai teisingai padaryti nėra labai lengva – būtina jį susiūti labai taip stipriai, kad neliktų menisko nestabilumo požymių. Taip tikimasi išsaugoti kelio sąnario kremzlę nuo jos sudilimo.

Izoliuotas pakinklio srities menisko plyšimas
išorinio menisko pakinklio srities plyšimas

Išorinio – izoliuotas pakinklio srities menisko plyšimas

Operacinėje reikia mokėti panaudoti labai daug naujų metodikų ir jų susiuvimo kombinacijų.  Technologiškai tai gana sudėtingas procesas, kuris užtrunka, tai yra prailgėja operacijos laikas, artroskopiškai meniskas susiūnamas panaudojant keletą hibridinių fiksacijos metodikų – tam tikslui naudojuami labai specifiniai ploni, bet labai stiprūs chirurginiai siūlai, juos pravedantys mikro instrumentai, dažnai naudojamos hibridinės sistemos.

Artroskopinės kompanijos investuoja į „idealų menisko fiksatorių“

Visos, be išimties artroskopinės kompanijos dabar labai daug investuoja ieškodamos idealaus menisko plyšimo fiksatoriaus, atliekama labai daug eksperimentinių tyrimų, lyginami skirtingi meniskų plyšimų fiksacijos metodai, tikrinami naujų sistemų fiksacijos stiprumas ir jų pritaikymo paprastumas.

Idealu – „viskas viduje“

Klinikinėje praktikoje izoliuotas pakinklio srities menisko plyšimas dažniausiai siūnamas naudojant brangius implantus, tačiau dauguma jų turi nemažai trūkumų – nėra pakankamai stiprūs ir dažnai neaprėpia viso menisko audinio.

Izoliuotas pakinklio srities menisko plyšimas

Vienas instrumentas – daug siūlų – stipri fiksacija

Mūsų komandos kantrybės ir nuolatinio mokymosi dėka (dėkoju už kantrybę siūnant meniskus Vilmai, Raimondai, Rimantai ir Ramūnui) ištobulinome labai paprastą, bet efektyvų ir stiprų meniskų fiksacijos metodą, kurio metu meniską fiskuojame be jokių papildomų pjūvių – tiktai su vienu instrumentu. Po fiksacijos visada patikriname menisko stabilumą, o meniskui sudaromos idealios sąlygos sugyti.

Izoliuotas pakinklio srities menisko plyšimas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top