Menisko susiuvimas aplenkiant pakinklio sausgyslę

isorinio menisko susiuvimas R.Gudas

Menisko susiuvimas aplenkiant pakinklio sausgyslę atliekamas, kai išorinis meniskas plyšta išilgai pakinklio sausgyslės srityje.

Menisko susiuvimas aplenkiant pakinklio sausgyslę

Kaip dažnai meniskas plyšta šioje vietoje?

Išorinis meniskas šioje vietoje plyšta dažniausiai, plyšimas gali plisti į pakinklio arba priekinę kelio sąnario dalį.

Kaip gydyti tokį menisko plyšimą?

Šios vietos menisko plyšimai dauguma atvejų būdavo iškerpami, tai yra būdavo pašalinama plyšusi menisko dalis. Jau dabar aišku, kad tai nėra gerai, nes ypač po išornio menisko pašalinimas labai greitai progresuoja artrozė-kelio sąnario išorinės dalies sudilimas. Todėl, menisko susiuvimas yra procedūra, padedanti išsaugoti kelio sąnarį nuo sudilimo. Pabrėžina, kad siūnant tokį plyšimą, negalima menisko prifiksuoti prie pakinklio saugyslės, nes siūlės neatlaikys ir nuplyš.

Menisko susiuvimas aplenkiant pakinklio sausgyslę

Būtina šios vietos menisko plyšimą išsaugoti ir jį rekonstruoti

Menisko susiuvimas aplenkiant pakinklio sausgyslę išsaugo ne tik meniską, bet ir pakinklio sausgyslę. Išsaugojus šios vietos išorinį meniską, išsaugojama išorinės kelio sąnario dalies kremzlė.

Menisko susiuvimas aplenkiant pakinklio sausgyslę

Kaip tai atliekamas menisko susiuvimas aplenkiant pakinklio sausgyslę?

Menisko susiuvimas aplenkiant pakinklio sausgyslę atliekamas šiek tiek kitaip, nei siūnant kitų vietų meniskų plyšimus. Siūnant šios vietos meniską viską galima padaryti neatveriant kelio sąnario – artroskopiškai-viduje, per 2 mažus pjūvelius. Naudojant tinkamus siūlus ir jų pravedėjus bei didelės raiškos vaizdo įrangą tai atliekama labai greitai, o meniskas fiksuojamas labai stabiliai, todėl galima jau kitą dienę pilnai remti operuota koja.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top