Užstrigusio menisko plyšimai, kelio sąnario užstrigimas, meniskų susiuvimas, menisko fiksacija

rankenos tipo menisko plyšimas

Ką daryti jei plyšo ir užstrigo meniskas ir žmogus nebegali ištiesti kelio sąnario ar pilnai jo sulenkti? Meniską pašalinti? Ar susiūti? Net ir “kibiro rankenos” tipo užstrigusį menisko plyšimą galima atstatyti atgal ir susiūti!

Menisko plyšimas, ypač „kibiro rankenos“ tipo menisko plyšimas su jo užstrigimu – viena iš dažniausių kelio sąnario ūmaus užstrigimo priežastis.

Meniskai dažniausiai užstringa, staiga tūpiant ar stojantis, kai kelio sąnarys iš sulenkimo staiga tiesiamas arba bandoma stipriai atsispirti iš pilno pritūpimo.

Jei kelio sąnarys užsiblokavo, meniską reikia atstatyti į vietą ir artroskopiniu būdu stabiliai prifiksuoti prie sąnario kapsulės – tai yra jį susiūti. Taigi, net ir užstrigusį meniską galima pilnai išsaugoti!

Siūnant meniską labai svarbu fiksuoti jį stabiliai prie kelio sąnario kapsulės, o tam reikia panaudoti daug specialių endoskopinių siūlų ir meniskų artroskopinių fiksatorių kombinacijas – svarbu meniską fiksuoti stabiliai, o tam dažnai prireikia ir daug menisko fiksatorių ir siūlų.

Deja, ne visos gydymo įstaigos dar ir šiais laikais turi pačius moderniausius meniskų fiksatorius, nes tik su jų pagalba galima stabiliai ir kokybiškai susiūti meniskus. Vienos operacijos metu vidutiniškai tenka panaudoti nuo 2 iki 10 menisko fiksatorių. Tai daug išlaidų gydymo įstaigai, tačiau tai yra būtina sąlyga meniskų ir sąnarių išsaugojimui.

menisko fiksacija
Užstrigęs menisko plyšimas
menisko fiksacija
susiūtas meniskas
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top