degeneracinis menisko plyšimas

Degeneraciniai menisko plyšimai, menisko cista, Beikerio cista, artroskopinis meniskų susiuvimas, artroskopinė menisko fiksacija, cistos pašalinimas

Degeneraciniai menisko plyšimai sukelia kelio sąnario menisko vidines cistas, dažnai susidaro ne tik taip vadinama Beikerio cista, bet ir parameniskinė cista. Ką daryti? Kaip gydyti?

Degeneraciniai meniskų plyšimai atsiranda palaipsniui, dažnai nebūna kelio sąnario traumos, – kelio sąnario skausmas atsiranda pamažu. Skaudėti pradeda, jei degeneracinis meniskas toliau plyšta nuo perkrovos, atplyšta didesnis jo fragmentas, kuris pradeda dirginti kelio sąnarį ir po didesnio fizinio krūvio sąnarys gali patinti. Vėliau, plyšimui plintant susidaro taip vadinamos Beikerio arba parameniskinės cistos, kurioms padidėjus skausmas kelio sąnaryje ypatingai suintensyvėja. Patinimui sumažėjus, kelio sąnario skausmas vėl sumažėja ir žmogus gali vėl būti fiziškai aktyvus.

Tačiau tinimams kelio sąnaryje kartojantis, būtina kelio sąnario degeneracinį menisko plyšimą gydyti artroskopiniu būdu. Dažniausiai plyšusi jo dalis pašalinama, tuo pačiu pašalinamas sąnarinio skysčio perteklius iš Beikerio arba parameniskinės cistų.

Idealu, jei ir degeneracinį menisko plyšimą pavyksta fiksuoti ir išsaugoti. Ypatingai svarbu išsaugoti išorinio menisko plyšimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.