Peties sausgyslių plyšimas

dvi eiles

Peties sausgyslių plyšimas

Peties rotatorių sausgyslių plyšimai yra dažniausia peties sąnario funkcijos sutrikimo ir skausmo priežastis. Kadangi, peties rotatorių manžetė yra sudaryta iš keturių skirtingų sausgyslių, sukinėjančių žastikaulį per peties sąnarį, vienos ar net kartais ir dviejų sausgyslių plyšimai, jeigu jie nesukelia skausmo, diagnozuojami ne iš karto.

Peties rotatorių sausgyslių plyšimo gydymo pasirinkimas

Jeigu plyšimas nedidelis, tam tikrais atvejais gali pakakti reabilitacijos ir kineziterapijos, tačiau didesnių ir ypač sudėtingesnės plyšimo konfigūracijos pažeidimams gydyti reikalinga chirurginė intervencija – artroskopinė rekonstrukcija.

Dviejų eilių peties sąnario rotatorių sausgyslių artroskopinė rekonstrukcija – sudaro geresnes sąlygas sausgyslių prigijimui

Dviejų eilių peties rotatorių sausgyslių artroskopinė operacija yra taip pat minimaliai invazyvi procedūra, kaip ir vienos eilės peties rotatorių sausgyslių artroskopinė operacija – abiejų metu, naudojant per mažus pjūvius į peties sąnario vidų įvestą specialią artroskopinę vaizdo atkūrimo įrangą, atliekama peties rotatorių sausgyslių rekonstrukcija, kurios metu plyšusios sausgyslės pritvirtinamos prie žastikaulio panaudojant specialius inkaruojančius sraigtus ir siūlus – taip atkuriama peties sąnario funkcija.

Reabilitacija ir kineziterapija

Po operacijos pacientams reikia laikytis tam tikrų rekomendacijų, atlikti specifinius kineziterapijos pratimus ir reabilitacinį gydymą, kuris po operacijos gali trukti kelis mėnesius.

Dviejų eilių peties rotatorių sausgyslių artroskopinė operacija

  1. Dviejų eilių peties rotatorių sausgyslių artroskopinė operacija tvirčiau ir plačiau prifiksuoja plyšusias sausgyslės prie žastikaulio.
  2. Artroskopinė peties operacija yra minimaliai invazyvi procedūra, kurią atliekant naudojama artroskopinė įranga, specialūs instrumentai ir implantai, skirti per mažus pjūvius atlikti manimpuliacijas peties sąnario viduje.
  3. Po operacijos pacientams reikalinga reabilitacija, kuri gali trukti kelis mėnesius.
  4. Prieš artroskopinę peties operaciją būtina patyrusio šioje srityje ortopedo traumatologo konsultacija ir dažniausiai reikia atlikti peties sąnario echskopinį, rentgeno ir/ar magnetinio rezonanso tomografijos arba kompiuterinės tomografijos tyrimus.
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top