Peties rotatorių sausgyslių plyšimas, peties rotatorių rekonstrukcija, dalinis peties rotatorių sausgyslių plyšimas

rotaotoriu plysimas R.Gudas scaled

Peties rotatorių sausgyslių plyšimas labai dažna peties sąnario trauma, dėl ko sutrinka peties judesiai, atsiranda skausmas tam tikrų judesių metu, sumažėja peties jėga – ar po tokių traumų galima pasveikti ir ar dar normaliai bus galima naudotis ranka ir peties sąnariu?

Gydymas nėra labai lengvas, tačiau labai efektyvus ir žmonės po peties rotatorių sausgsyslių artroskopinės rekonstrukcijos, specifinės reabilitacijos, prigijus sausgyslėms prie didžiojo žastikaulio gumburo, pilnai atsistato peties sąnario funkcija, jėga ir dingsta skausmas. Žinoma, jei peties rotatorių sausgyslių plyšimas buvo labai didelis arba senai negydytas, tada žmogus gali jausti tam tikras pasekmes, tačiau peties funkcija ir peties jėga vis tiek labai stipriai pagerėja ir žmogus viską gali daryti su ranka ir peties sąnariu.

Idealiausia plyšusias peties sausgysles stabiliai ir stipriai prifiksuoti jas prie žastikaulio didžiojo gumburo.  Technologiškai tai gana nesudėtinga procedūra, ypač jei tai atliekama endoskopiškai – artroskopo pagalba, ir panaudojant peties rotatorių sausgyslių fiksacijai sukurtus inkaruojančius sraigtus ir siūlus. Stabiliai fiksavus peties rotatorius ir jiems prigijus prie žastikaulio gumburo, žmogus gali sėkmingai naudotis savo peties sąnariu!

Peties rotatorių sausgyslių plyšimas. Gydymas

Peties sąnario rotatorių sausgyslės gali plyšti visai netikėtai – staiga keliant sunkų daiktą, nepatogiai pasukant ranką, nugriūnant ant peties sąnario ir panašiai, tačiau skausmas petyje gali atsirasti ir be jokios traumos – tai įvyksta todėl, kad daliai žmonių dėl specifinės peties sąnario anatomijos, siaurų angų, kuriose peties sausgyslės funkcionuoja, sutrinka jų kraujotaka, įvyksta jų audinio degeneracija, sausgyslinio audinio atrofija, peties sausgyslės pasidaro silpnesnės ir mažiau atsparios fiziniams krūviams, todėl gali plyšti net ir nuo menkiausio judesio.

Net ir pakartotinai plyšus peties sausgyslėms, galima pakartotina artroskopinė jų rekonstrukcija.

/*54745756836*/

1 thought on “Peties rotatorių sausgyslių plyšimas, peties rotatorių rekonstrukcija, dalinis peties rotatorių sausgyslių plyšimas”

  1. Pingback: Peties skausmas - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top