Girneles kremzles atstatymas

Girnelės chondromaliacija,kremzlės suminkštėjimas

Girnelės chondromaliacija (kremzlės suminkštėjimas)

Lyginant girnelės chondromaliaciją su kitų kelio sąnario vietų chondromaliacija yra šiek tiek skirtumų. Girnelės ir jos vagos chondromaliacija dažniausiai atsiranda tūpimą ar/ir klūpimą darbą ilgai dirbantiems žmonėms, sportininkams atliekantiems daug šuolių iš gilaus pritūpimo ir panašiai.

Kremzlės regeneracija ir atsistatymas šioje vietoje yra sudėtingas, kadangi girnelės ir jos vagos svertų jėga kelio sąnario judesių metu apie 20 kartų viršija to paties žmogaus kūno svorį, o girnelės ir jos vagos kremzlė turi atlaikyti labai didelius atraminius krūvius.

Kas tai yra girnelės chondromaliacija (kremzlės suminkštėjimas)

Chondromaliacija yra labai ankstyva osteoartrozės forma, kuri ne visada progresuoja. Jeigu laiku išsiaiškinamos chondromaliacijos priežastys ir jos pašalinamos, sąnario artrozė gali ir neatsirasti. Jeigu chondromaliacijos ankstyvas stadijas galima gydyti be operacijų, o vėlyvas taikant modernius artroskopinius kremzlės atstatymo (biologinės regeneracinės medicinos) metodus, tai osteoartrozės gydymas vėlyvose stadijose gydomas tiktai sąnarių pilnu endoprotezavimu.

Girnelės chondromaliacija (kremzlės suminkštėjimas) ir jos pažeidimo stadijos

I chondromaliacijos stadija:

  • kremzlės suminkštėjimas arba paburkimas

II chondromaliacijos stadija:

  • kremzlės suskilinėjimai, sutrūkinėjimai

III chondromaliacijos stadija:

  • didelės dalies gilūs kremzlės sluoksnio defektai, kremzlės paviršiaus atplaišos

IV chondromaliacijos stadija:

  • viso kremzlės sluoksnio pažeidimai, matosi pokremzlinis kaulas.
Girnelės chondromaliacija,kremzlės suminkštėjimas
ICRS kremzlės pažeidimų (chondromaliacijos) klasifikacija

Girnelės chondromaliacijos gydymas

Vienas iš efektyvesnių būdų, jeigu jau jo prireikia yra daugiasluoksnės membranos implantacija į girnelės kremzlės defekto vietą. Minėtos membranos fiksuojamos specialiais fibrino klijais, kurie fiksuoja ją sąnaryje. Su laiku minėtos implantacijos vietoje įvyksta kremzlės regeneracija.

Daugiasluoksnes membranas artroskopiniu būdu galima implantuoti į bet kurį sąnarį, taip pat ir į girnelę. Tokios technologijos pasaulyje taikomos jau daug metų. Žinoma, jei per vėlai nustatoma kremzlės chondromaliacija, tada daugiasluoksnės membranos implantacija jau nebėra efektyvi, todėl reikia labai gerai suprasti kada galima taikyti šį gydymo metodą. Mokslinėje medicinos literatūroje yra daug faktais grįstų mokslinių duomenų apie šios daugiasluoksnės membranos efektyvumą gydant sąnario kremzlės pažeidimus. Ir tai yra ateities gydymo metodas, kuris naudojmas efektyviai ir dabar.

Girnelės chondromaliacija,kremzlės suminkštėjimas
Implantuota daugiasluoksnė kremzlės membrana
/*54745756836*/

1 thought on “Girnelės chondromaliacija,kremzlės suminkštėjimas”

  1. Sveiki,man deagnozuota pirmo laipsnio girnelės chondromalecija, yra pastovus kelio skausmas, norėčiau gyd. profesionalo konsultacijos. Ačiū

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *