meniskai siuvimas plysimo

Meniskų plyšimai, priežastys, tipai, kelio sąnario artroskopija, gydymo būdai

Meniskų plyšimai. Žmonės klausia kodėl plyšta meniskai? Ar galima to išvengti? Kaip jį išsaugoti? Ar įmanoma  to išvengti? Ką daryti, jei meniskas plyšo? Meniską pašalinti? Ar susiūti? Ar nieko nedaryti? Tai klausimai, kuriuos dažniausiai užduoda žmonės, kai jiems nustatomas menisko plyšimas.

Meniskų plyšimai – viena iš dažniausių kelio sąnario skausmo priežasčių.

Meniskų plyšimai. Meniskai gali plyšti ūmiai, staiga tūpiant ar stojantis, kai kelio sąnarys iš sulenkimo staiga tiesiamas arba bandoma stipriai atsispirti iš pilno pritūpimo arba staigaus kūno pasukimo metu, kai koja ir blauzda fiksuota, o šlaunikaulis sukassi į vidų.

Tačiau taip įvyksta gana retai, dažniausiai meniskai plyšta palaipsniui, dėl viršsvorio ar pastovaus jų apkrovimo meniskų audinys degeneruoja ir tada, kad ir nuo nedidelio pasukimo jis gali plyšti ir net užstrigti.

Meniskų plyšimai. Yra ir įgimtų įvairių menisko kūno formų, kurios greičiau degeneruoja ir plyšta.

Meniskų plyšimai
Meniskų plyšimai

Galima įsivaizduoti automobilio amortizatorius, būtent meniskų funkcija žmogaus kelio sąnaryje yra lygiai tokia pati, kaip ir automobilių amortizatorių – sugerti atraminius, sukamuosius ir visokio kitokio pobūdžio krūvius, kad automobilio ar kelio sąnario šarnyrai dirbtų sklandžiai. Kaip ir automobilio šarnyrai neamžini-sudyla, taip ir žmogauss kelio sąnario meniskai degeneruoja ir plyšta.

Jei kelio sąnarys ūmiai užsiblokavo, meniską reikia atstatyti į vietą ir artroskopiniu būdu stabiliai prifiksuoti atgal prie sąnario kapsulės – tai yra jį susiūti. Taigi, net ir užstrigusį meniską galima pilnai išsaugoti! Siūnant meniską – svarbu meniską fiksuoti stabiliai, o tam dažnai prireikia ir daug menisko fiksatorių ir siūlų. Vienos artroskopinės operacijos metu vidutiniškai tenka panaudoti nuo 2 iki 10 menisko fiksatorių. Tai daug išlaidų gydymo įstaigai, tačiau tai yra būtina sąlyga meniskų ir sąnarių išsaugojimui.

Sudėtingiau, jei menisko audinys jau degeneruotas ir jo išsaugoti nebepavyksta, tada dažniausiai atliekama dalies audinio pašalinimas, o po šios procedūros didesnis krūvis tenka kelio sąnario kremzlei, kuri dėl viršsvorio ar kitų priežasčių linkusi degeneruoti, suplonėja kremzlės audinio sluoksnis ir prasideda kelio sąnario sudilimo procesai. Todėl, degeneruoto ir pašalinto menisko vietoje yra įsodinami menisko implantai, kurie atstoja amortizacinę menisko funkciją – taip pat, kaip ir automobilyje pakeičiami amortizatoriai tam, kad automobilis toliau saugiai važiuotų.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *