Autologinė gijimo stimuliatoriais praturtinta ir mažai leukocitų turinti plazma, peties traumos, peties rotatorių plyšimai, peties artroskopija, PRP, kaulų čiulpų stimuliacija

DR fiksacija

Autologinė gijimo stimuliatoriais praturtinta ir mažai leukocitų turinti plazma ir kaulų čiulpų stimuliacijos reikšmingai pagerina plyšusių peties sąnario rotatorių sausgyslių sugijimą ir sumažina pakartotinų plyšimų riziką po artroskopinių rotatorių susiuvimo rekonstrukcijų, gydant didelius rotatorių manžetės plyšimus. Susisteminta meta-analizė.

Profesijos ir sporto rūšys, kai dažnai yra naudojami peties ir rankos judesiai virš galvos dažniausiai susiję su peties sąnario perkrovos traumomis ir sindromais, nes žmonės atlieka daug nenatūralių ir labai dinamiškų bei fiziologines peties sąnario ribas viršijančių judesių. O dėl nuolatinio peties sąnario perkrovos petys yra lengvai pažeidžiamas. Pavyzdys – teniso servas arba staigus smūgis iš viršaus į apačią – „smash“ smūgis, tinklinis, rankinis, plaukimas, ieties metimas, darbas su svoriais, krovimas, ilgas vairavimas, darbas su įvairiais įrankiais (pjūklais, kirviu, plaktuku, įvairūs perforatoriai ir t.t…).

Nežiūrint to, kad išmokome labai stipriai artroskopiškai (endoskopiškai), o ne atvirai fiksuoti plyšusias peties sąnario rotatorių sausgysles, literatūroje vis dar aprašomas gana didelis pakartotinų plyšimų dažnis. Šie faktai jau daug metų verčia ieškoti būdų, kaip sustiprinti fiksuotas sausgysles, kad jos tvirčiau ir greičiau prigytų prie žastikaulio gumburo kaulinės tvirtinimosi dalies ir daugiau niekada nebenuplyštų. Kartu su biomechaninėmis technologinėmis galimybėmis, pagaliau atsiranda vis daugiau duomenų, kad kaulų čiulpų stimuliacijos (KČS) ir taip vadinama autologinė mažai leukocitų turinti plazma (PRP), taikomos kartu su plyšusių peties sąnario rotatorių sausgyslių artroskopine fiksacija, reikšmingai sumažina pakartotinų peties sąnario rotatorių sausgyslių plyšimų dažnį ir pagerina plyšusių sausgyslių prigijimą.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30885313/

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/23259671211016847

     Tai rimta žinia skeptikams, o mes ir toliau naudojame ir tobuliname kaulų čiulpų stimuliacijas ir autologinės plazmos injekcijas savo rekonstrukcinių artroskopinių operacijų metu ir taip efektyviau už skeptikus padedame žmonėms, kenčiantiems peties sąnario skausmus.

 /*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top