Čiurnos sąnario lėtinis nestabilumas, čiurnos raiščių pažeidimai, čiurnos kremzlės pažeidimai, čiurnos sąnario uždegimai, čiurnos sąnario artroskopija

čiurnos sąnario rekonstrukcija

Čiurnos sąnario lėtinis nestabilumas atsiranda dėl pasikartojančių ar vienomentinio čiurnos raiščių plyšimų, kaip ir kituose sąnariuose yra susijęs su šokikaulio kremzlės pažeidimais

Čiurnos sąnario kremzlės ir kaulo pažeidimai dažniausiai atsiranda šokikaulyje žmonėms, kuriuos vargina lėtinis čiurnos sąnario nestabilumas.

Naujausi medicinos mokslo duomenys nurodo, kad atliekant čiurnos raiščių rekonstrukcijas dėl lėtinio čiurnos sąnario nestabilumo, apie 19 procentų žmonių kartu randami ir šokikaulio čiurnos sąnaryje kremzlės defektai. Dažniausiai pažeidžiama vidinės šokikaulio dalies kremzlė, nes traumos metu dažniausiai plyšta išorinės dalies čiurnos raiščiai, o traumos metu vidinė šokikaulio dalis trenkiasi į vidinę kulkšnies sąnarinę dalį.

Jeigu kartojasi čiurnos sąnario panirimai ir dėl čiurnos sąnario išorinės pusės raiščių plyšimo sutrinka normali čiurnos sąnario funkcija, reikia atlikti čiurnos sąnario raiščių rekonstrukciją, nes kitu atveju atsiras ir šokikaulio kremzlės defektas, kurį tada reikės taip pat rekonstruoti.

/*54745756836*/

1 thought on “Čiurnos sąnario lėtinis nestabilumas, čiurnos raiščių pažeidimai, čiurnos kremzlės pažeidimai, čiurnos sąnario uždegimai, čiurnos sąnario artroskopija”

  1. Pingback: Čiurnos sąnario traumos - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top