Išorinio menisko plyšimas ir susiuvimas

susiūtas išorinis meniskas

Išorinis meniskas turi būti išsaugotas !

Išorinis meniskas dažniausiai plyšta kartu su priekinio kryžminio raiščio trauma. Traumos metu kelio sąnarys staiga pakrypsta į vidų, o išorinis šlaunikaulio krumplis staiga atsitrenkia į išorinį blauzdikaulio krumplį, o ten esantis išorinis meniskas tiesiog suspaudžiamas ir pasukamas, dėl ko įvyksta jo parakapsulinis pyšimas.

Kad priekinį kryžminį raištį reikia rekonstruoti jau supratome ir išmokome kaip tai padaryti, tačiau ypatingai svarbu išsaugoti ir išorinį meniską, kuris deja dažniausiai yra pašalinamas. Pašalinus išorinį meniską, jau po 1 metų atsiranda artroziniai kelio sąnario išorinės dalies pakitimai, ypač jei žmogaus ašis nėra neutrali. Todėl menisko išsaugojimas kartu atliekant ir priekinio kryžminio raiščio rekonstrukciją yra labai svarbi detalė, kuri padės ateityje išsaugoti žmogaus kelio sąnarį, kad jis nesudiltų ir jo nereikėtų protezuoti. Atliekant priekinio kryžminio raiščio rekonstrukciją, menisko susiuvimas patyrusiose rankose užima papildomai tik apie 20-30 minučių, todėl reikia nepatingėti – išmokti tai daryti ir prisiūti jį, o ne pašalinti! Taip išsaugosime žmogaus sąnarį sveiką ir tikėtina, kad ateityje daugiau nebereikės jokių operacijų, o žmogus galės sėkmingai sportuoti ir gyventi be rūpesčių!

/*54745756836*/

2 thoughts on “Išorinio menisko plyšimas ir susiuvimas”

  1. Sveiki.Dešinio kelio meniskas operuotas prieš 15 metų. Dabar to paties kelio horizontalus menisko plyšimas. Buvo ir užstrigimas. Skauda tik po didesnio krūvio. Lipant laiptais kartais nudiegia kelėno priekinę, dažniau vidinę dalį.
    Ar operuoti? Kaip tai vyksta? Pakanka susiuvimo?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top