Menisko šaknies plyšimai ir rotacinis kelio sąnario stabilumas

menisko šaknies plyšimas

Menisko šaknies plyšimai – reikia išsaugoti – negalima pašalinti, nes nuo jos priklauso rotacinis kelio stabilumas!

Menisko šaknies plyšimai yra retesni nei menisko kūno plyšimai, tačiau skirtingai nei menisko kūno plyšimų, jie svarbūs kelio sąnario stabilizatoriai, nuo kurių priklauso rotacinis kelio sąnario stabilumas. Taip yra todėl, kad menisko šaknis tvirtinasi ne prie kapsulės, o prie blauzdikaulio susijungdama su užpakaliniu menisko – blauzdikaulio raiščiu (UMBR). Menisko šaknis plyšta, plyšus šiam raiščiui. Todėl, visais atvejais menisko šaknies plyšimus būtina susiūti ir kartu su UMB raiščiu fiksuoti prie blauzdikaulio užpakalinio krašto.

Menisko šaknies plyšimai dažniausiai įvyksta kartu su kryžminių raiščių traumomis, kai kelio sąnarys patiria didelės energijos sukimo momento traumą – plyšta kryžminis raištis kartu su užpakaliniu menisko – blauzdikaulio raiščiu – meniskas nuplyšta nuo taip vadinamos savo šaknies.

Diagnozuoti sunkiau, nei menisko kūno plyšimus, nes nesimato iš priekio –tenka pasižiūrėti per užpakalinius artroskopinius įėjimus.

Menisko šaknies plyšimus – būtina susiūti ir fiksuoti prie blauzdikaulio užpakalinio krašto, nes to neatlikus arba dar blogiau juos pašalinus, padidės kelio sąnario nestabilumas  ir netgi atlikus sėkmingą kryžminių raiščių rekonstrukciją, kelio sąnarys liks nestabilus, todėl toliau didės kelio sąnario susidėvėjimo rizika.

ŠTAI IR ATSAKYMAS KODĖL NE VISOS KRYŽMINIŲ RAIŠČIŲ REKONSTRUKCIJOS BŪNA SĖKMINGOS!

Menisko šaknies plyšimai
menisko šaknies plyšimas
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top