Menisko plyšimo gydymas

Menisko plysimo gydymas R.Gudas

Įvadas

Jeigu prieš 5-10 metų dauguma menisko plyšimų būdavo šalinami, kad ir minimalios invazijos artroskopijos būdu, paaiškėjo, kad artrozė, kitaip tariant kelio sąnario sudilimas, tam tikromis aplinkybėmis progresuoja labai greitai. Todėl dabar beveik visais atvejais plyšusius meniskus siūloma išsaugoti tai yra susiūti įvairiausiais būdais. Taip tikimasi išsaugoti kelio sąnario kremzlę nuo jos sudilimo.

Menisko plyšimo gydymas

Menisko plyšimo gydymas

Taigi, jau dabar pasidarė aišku, kad norint sėkmingai sugydyti plyšusį meniską, reikia mokėti nemažai naujų metodikų ir jų kombinacijų.  Technologiškai tai gana sudėtingas procesas, kurio metu artroskopiškai meniskas susiūnamas panaudojant keletą hibridinių fiksacijos metodikų – tam tikslui naudojuami labai specifiniai ploni, bet labai stiprūs chirurginiai siūlai, juos pravedantys mikro instrumentai, dažnai naudojami jau iš anksto paruošti meniskų fiksatoriai ir jų sistemos.

Menisko plyšimo gydymas

Artroskopinės kompanijos investuoja į „idealų menisko fiksatorių“

Visos, be išimties artroskopinės kompanijos dabar labai daug investuoja ieškodamos idealaus menisko plyšimo fiksatoriaus, atliekama labai daug eksperimentinių tyrimų, lyginami skirtingi meniskų plyšimų fiksacijos metodai, tikrinami naujų sistemų fiksacijos stiprumas ir jų pritaikymo paprastumas.

Menisko plyšimo gydymas

Menisko plyšimo gydymas ir dabartinė klinikinė praktika

Klinikinėje praktikoje, tai yra gydant žmonių patirtus meniskų plyšimus labai svarbu naudoti šiuolaikines meniskų fiksacijos ir susiuvimo sistemas bei atliekant meniskų rekonstrukcijas gebėti vienu metu jei to prireiks panaudoti visas įmanomas sistemas ir metodus, o jų yra daug. Todėl nuolatinis chirurginis mokymasis turi būti visos artroskopijos chirurgo darbinės karjeros tikslas. Ir visa tai tam, kad geriausiu būdu galėtumėm padėti žmonėms būti fiziškai aktyviems ir išsaugoti kelio sąnarius nuo kremzlės sudilimo. Ypatingai svarbu meniskus saugoti profesionaliai sportuojantiems žmonėms.

Menisko plyšimo gydymas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top