Kelio kremzlės pažeidimai F 7-9 zonoje

Chondro Plus implantacija R.Gudas

Įvadas

Sąnario kremzlės pažeidimus sėkmingai gydyti sunku todėl, kad kremzlės audinys neturi savo kraujotakos ir visas avo struktūros palikymui reikalingas medžiagas gauna su sąnario skysčiu ir per po ja esantį pokremzlinį kaulą.

Kelio kremzlės pažeidimai F 7-9 zonoje
Kelio sąnario kremzlės defektai išoriniame šlaunikaulio krumplyje

Kelio kremzlės pažeidimai F 7-9 zonoje

Ši kelio sąnario zona yra išoriniame šlaunikaulio krumplyje atraminėje dalyje, kurios didžiausi atraminiai krūviai tenka pritūpimų metu, todėl yra labai svarbi zona kasdieninėje fizinėje veikloje. Ši zona labiau pažeidžiama kartu su tūpinėjimais atliekant sukamuosiu kelio sąnario judesius, nors tikslūs mechanizmai nėra iki galo žinomi.

Kremzlė
Išorinės kelio sąnario dalies kremzlės pažeidimas

Kaip gydyti, jeigu nustatyti kelio kremzlės pažeidimai F 7-9 zonoje

Kelio sąnario kremzlės pažeidimai šioje zonoje gydomi sunkiau, nes tai labai sunkiai prieinama kelio sąnario vieta – dažniausiai daromos atviros operacijos. Tačiau chirurginis technologinis progresas jau dabar sudaro galimybę šią vietą pasiekti be pjūvių – artroskopiškai, ir per mažus pjūvelius atkurti F 7-9 zonose esančius kremzlės defektus.

Kelio magnetinis rezonansas
Kelio magnetinis rezonansas – matosi išorinės dalies kremzlės defektai

Artroskopinis F 7-9 kelio zonų kremzlės atkūrimas (AMIC)

Kelio kremzlės pažeidimai F 7-9 zonoje gali būti atstatomi ir be kelio sąnario ertmės atvėrimo, o tiktai artroskopiškai. Tam žinoma reikia turėti šiek tiek patirties, kantrybės ir žinoti tam tikrus techninius niuansus ir etapus, be kurių neįmanoma apsieiti darant pilnai artroskopinę membranos implantaciją.

Kelio kremzlės pažeidimai F 7-9 zonoje
Į kelio sąnarį artroskopiškai implantuota daugiasluoksnė membrana

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top