Menisko plyšimas, menisko operacija, kelio sąnario menisko plyšimas, kelio trauma, artroskopinė operacija

susiūtas menisko rampos plyšimass

Ką daryti, jei plyšo meniskas? Meniską pašalinti? Ar susiūti? Ar nieko nedaryti? Tai klausimai, kuriuos dažniausiai užduoda žmonės, kai jiems nustatomas menisko plyšimas.

Menisko plyšimai – viena iš dažniausių kelio sąnario traumų ir skausmo priežasčių.

Meniskas gali plyšti staiga stojantis iš gilaus pritūpimo, arba bandoma stipriai atsispirti iš pritūpimo, staigaus kūno pasukimo metu, kai koja ir blauzda fiksuota, o šlaunikaulis kartu su kūnu sukasi į vidų.

Tačiau, dažniausiai meniskai plyšta palaipsniui, degeneruojant jų audiniui, ypač viršsvorį turintiems žmonėms – menisko audinys palaipsniui degeneruoja ir nuo nedidelio pasukimo jis gali plyšti ir net užstrigti kelio sąnaryje.

Yra ir įgimtų įvairių menisko kūno formų, kurios greičiau degeneruoja ir plyšta.

Žinoma, kad meniskai dažniau pažeidžiami profesionaliai arba labai daug sportuojantiems žmonėms, nes meniskai atremia labai didelius kelio sąnario krūvius ir jų audinys gali to neatlaikyti.

Jei kelio sąnarys „užstrigo“, meniską reikia atstatyti į vietą ir artroskopiniu būdu stabiliai prifiksuoti atgal prie sąnario kapsulės – jį susiūti. Net ir užstrigusį meniską galima pilnai išsaugoti! Svarbu meniską prie kapsulės prifiksuoti stabiliai, o tam dažnai prireikia ir daug įvairių specialių mikro sąnaryje naudojamų fiksatorių ir labai specifinių siūlų. Vienos artroskopinės operacijos metu vidutiniškai tenka panaudoti nuo 2 iki 10 sudėtingų mikro vidaus menisko fiksatorių.

Sudėtingiau, jei menisko audinys jau degeneruotas ir jo išsaugoti nebepavyksta, tada dažniausiai atliekama dalies menisko audinio pašalinimas, o po šios procedūros didesnis krūvis tenka kelio sąnario kremzlei, kuri dėl viršsvorio ar kitų priežasčių linkusi degeneruoti, suplonėja kremzlės audinio sluoksnis ir prasideda kelio sąnario sudilimo procesai. Todėl, degeneruoto ir pašalinto menisko vietoje dažnai tenka įsodinti audinių inžinerijos būdu pagamintus menisko implantus, kurie atstoja amortizacinę menisko funkciją.

 

menisko operacija
Menisko plyšimas
/*54745756836*/

3 thoughts on “Menisko plyšimas, menisko operacija, kelio sąnario menisko plyšimas, kelio trauma, artroskopinė operacija”

 1. Sveiki,buvo atliktas magnetinis rezonansas.
  Išvada:
  2-3laipsnio chrondromliacija.
  Medialinio menisko dalies kūno ir užpakalinio rago horizontalus plyšimas.
  Susidariusi parameniskine cista apie 22×8×21mm dydžio išplitusi i MKR.
  Burzitas,sinovitas
  Ka oatartumete daryti?Operacija ar imanomi kt.medicininiai gydymai?
  Man 53m.
  Ačiū.Su pagarba Birute

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top