Kelio sąnario ligos, sąnarių skausmas, sąnarių uždegimas, sąnario artroskopija, artroskopinės operacijos

artrozė

Lėtinės ortopedinės ligos, būklės ir lėtinės traumų pasekmės gali būti labai liūdnos ir įtakoti viso likusio gyvenimo kokybę, todėl jų pamiršti ir užleisti negalima, o dalį jų galima išspręsti ir be operacijų!

Per gyvenimą žmogus patiria daug sąnario sumušimų, įvairių smulkių traumų, kurių nesureikšmina, jos pradžioje atrodo nereikšmingos, tačiau ateityje gali sukelti rimtų pasekmių.

Skirtingai nei ūmios ir iš karto savo sudėtingumu pasireiškiančios sąnarių traumos, lėtinės sąnarių traumų pasekmės keičia sąnarių biomechaniką, palaipsniui blogina kremzlės pusiausvyrą, o užklumpa palaipsniui arba net ir staiga, kai ši pusiausvyra reikšmingai sutrinka ir kremzlės audinys nebesugeba pats iš savęs regeneruoti – taigi, jei jums be jokios aiškios priežasties ištino kelio ar kitas sąnarys, reiškia sąnario pusiausvyra sutriko ir reikia rimto sprendimo, nes sąnaryje pagaminamo skysčio kiekis nebespėja pasišalinti ramybės metu, jis pradeda dirginti sąnario kapsulę ir prasideda nepūlingas uždegimas. Tai nėra paprastas skystis – jame daug įvairių fermentų, kurie „bando“ pašalinti iš kelio sąnario tai, kas jį dirgina. Tai vyksta tirpdymo – ardymo būdu, kuomet pašalinamos mikroskopinės kremzlės, meniskų, raiščių, fibrino ir kitokios atplaišos – ardoma ir sveika kremzlė ir minkštieji audiniai. Žinoma tai nevyksta greitai, tačiau surasti priežastį ir ją pašalinti yra būtina.

Tokiu atveju, jei nebuvo reikšmingos traumos, kurią atsimintumėm, pirmiausia reikėtų pasitarti su sporto mediku ar sporto traumatologija užsiimančiu ortopedu, taip žmonės išvengtų nereikalingų artroskopinių operacijų, kurios lėtinių ortopedinių būklių atvejais dažniausiai nėra tokios efektyvios, kaip ūmių ar reikšmingų traumų atvejais – lėtinių ortopedinių ligų ar traumų pasekmių atvejais būtina labai kompleksiškai įvertinti ne tik pažeisto, bet aplinkinių sąnarių ir netgi visos atramos sistemos būklę, tik tada bus galima surasti patį optimaliausią ir nebūtinai operacinį lėtinių ortopedinių ligų ar traumų pasekmių gydymo būdą!

/*54745756836*/

1 thought on “Kelio sąnario ligos, sąnarių skausmas, sąnarių uždegimas, sąnario artroskopija, artroskopinės operacijos”

  1. Pingback: Kelio sąnario tinimas – artrozė, kremzlė, meniskai, kelio sąnario nestabilumas, sinovitas - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top