Kryžminiai raiščiai, kelio kryžminių raiščių trauma, kryžminių raiščių plyšimų gydymas, priekinio kryžminio raiščio artroskopinė operacija

Kryzminio raiscio rekonstrukcija

Kryžminiai raiščiai, kelio kryžminių raiščių trauma, kryžminių raiščių plyšimų gydymas, priekinio kryžminio raiščio artroskopinė operacija

Kodėl kai kuriais atvejais priekinio kryžminio raiščio artroskopinė operacija neatstato kelio sąnario stabilumo? Ką mes pamirštame?

Kelio sąnario stabilumas priklauso ne tiktai nuo kryžminių raiščių, bet ir nuo šoninių raiščių, meniskų, kremzlės vientisumo, o kelio sąnario kryžminių raiščių plyšimo metu dažnai daugiau arba mažiau plyšta ir šoniniai kelio sąnario raiščiai, kurie artroskopinės kelio sąnario kryžminių raiščių rekonstrukcinės operacijos metu dažniausiai nerekonstruojami.

Kodėl taip nutinka? Nagrinėjant literatūrą ir savo patirtį aiškėja, kad kryžminių raiščių plyšimas tarsi „užmaskuoja“ šoninių raiščių plyšimus ir papildomą šoninį-rotacinį kelio sąnario nestabilumą, todėl artroskopinės kelio sąnario kryžminių raiščių rekonstrukcinės operacijos metu atkuriami dažniausiai tiktai kryžminiai raiščiai, kurie vieni be šoninių pagalbos ir neužtikrina pilno kelio sąnario stabilumo po operacijos.

Tokių situacijų padeda išvengti GenouRob (GNRB) artrometrinis kelio sąnario ištyrimas, kuris ir parodo, kad kartu su kryžminiais raiščiais gali būti pažeisti ir šoniniai kelio sąnario raiščiai, kuriuos kartu su artroskopine kryžminių raiščių rekonstrukcija ir reikia rekonstruoti. Tik tokiu atveju bus pilnai atkurtas kelio sąnario stabilumas.

kelio kryžminių raiščių trauma
Po kryžminio raiščio rekonstrukcijos
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top