meniskas kremzle

Menisko implantacija, kremzlės membrana chondroplus

Menisko implantacija. Menisko ir kremzlės implantacijos neatveriant sąnario – „viskas viduje“ – artroskopiškai vienu metu!

Plyšus meniskui labai svarbu jį išsaugoti, nes, kad ir artroskopiškai pašalinus didžiąją jo dalį, ypač išorinio menisko, jau po 1 metų atsiranda kelio sąnario pradinės artrozės požymiai – sąnarys pradeda dilti!

Jei jau taip atsitiko, kad nepavyksta išsaugoti didžiosios dalies menisko audinio, būtinai reikia svarstyti apie menisko implantaciją – į pašalinto menisko vietą, įsodinti menisko implantą, kuris atstotų pašalinto menisko funkciją. Čia tas pats, jei iš automobilio išimtum amortizatorius – tada važiuoklė susidėvėtų – subyrėtų ypatingai greitai.

Problema, kad menisko implantacijos dažniausiai prireikia tik tada, kai jau būna pažeista ir sąnario kremzlė. Tokiu atveju, problemai išspręsti jau nebeužtenka vien tiktai menisko implantacijos – reikia ir kremzlės atstatymo procedūros. Tokios operacijos itin retos pasaulyje – dažniausiai implantuojamas arba meniskas arba atstatoma kremzlė, nes vienos operacijos metu tai padaryti ypatingai sunku. Be to, dažniausiai tai daroma atveriant kelio sąnarį.

Menisko implantacija ir kremzlės implantacijos neatveriant sąnario – „viskas viduje“ – artroskopiškai vienu metu! Keletas paveiksliukų iš mūsų atliktos artroskopinės menisko implantacijos kartu su daugiasluoksnės chondroplus nanomembranos implantacija.

Menisko implantacija (prof.R.Gudo operacijos metu atliktos nuotraukos)
Menisko implantacija (prof.R.Gudo operacijos metu atliktos nuotraukos)
/*54745756836*/

2 thoughts on “Menisko implantacija, kremzlės membrana chondroplus”

  1. Pingback: Sąnario kremzlės operacija - RimtautasGudas.lt

  2. Pingback: Menisko ir kremzlės implantacija vienu metu - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *