Menisko ir kremzlės implantacija vienu metu

menisko implantas

Menisko implantacija gali išgelbėti nuo kelio sąnario artrozės

Plyšus meniskui labai svarbu jį išsaugoti, nes, kad ir artroskopiškai pašalinus didžiąją dalį, ypač išorinio menisko, jau po 1 metų atsiranda kelio sąnario pradinės artrozės požymiai – sąnarys pradeda dilti.

Jei jau taip atsitiko, kad nepavyksta išsaugoti didžiosios dalies menisko audinio, būtina svarstyti apie menisko implantaciją – tai yra į pašalinto menisko vietą, įsodinti menisko implantą, kuris atstotų pašalinto menisko funkciją. Čia tas pats, jei iš automobilio išimtum amortizatorius – tada važiuoklė susidėvėtų-subyrėtų ypatingai greitai.

Problema, kad menisko implantacijos dažniausiai prireikia tik tada, kai jau būna pažeista ir sąnario kremzlė. Tokiu atveju, problemai išspręsti jau nebeužtenka vien tiktai menisko implantacijos – reikia ir kremzlės atstatymo. Tokios operacijos itin retos pasaulyje. Dažniausiai implantuojamas arba meniskas arba atstatoma kremzlė, nes vienos operacijos metu tai padaryti ypatingai sunku. Be to, dažniausiai tai daroma atveriant kelio sąnarį.

Ir menisko ir kremzlės implantacijas atlikome neatveriant sąnario – „viskas viduje“ – artroskopiškai ir vienos operacijos metu.

Įdedu keletą paveiksliukų iš mūsų atliktos artroskopinės menisko implantacijos kartu su daugiasluoksnės kolageno-hydroksiapatitų nanomembranos implantacija.

/*54745756836*/

5 thoughts on “Menisko ir kremzlės implantacija vienu metu”

 1. Laba, pas mane trūkęs meniskas, keitęs klubo sąnarį chirurgas sakė, kad reikės po kazkiek lako ir kelio sanari keisti…tai jei jau atliekamos kremzles keitimo operacijos, tai kam sanari keisti? Iki kokio amziaus atlikinėjate tokias operacijas, ar ilga reabilitacija?

  1. Miela Laima,
   kiekvienas atvejis labai, labai indivudualus, reikia pasižiūrėti kokia problema, tada būtų galima tiksliau pakomentuoti kas geriausia tiktų Jūsų situacijoje

 2. Meniskas išoperuotas prieš 15 metų.
  Pastaruoju metu pradėjo skaudėti kelio sąnarį.Labai mėgstu ir daug vaikštau.
  Man 70 metų.Ar galima man atlikti menisko ir sąnario implantaciją?

  1. Amžius dažniausiai nėra riba, svarbu kokio laipsnio ir kiek ir kurioje sąnario vietoje išplitusi artrozė. kokia kojos ašis. tada sprendžiame. be konsultacijos nenuspręssime

 3. man du kartus operuotas meniskas,gydytojas sakė kad toliau sąnario keitimas .naudoju versan ,skausmas nepastovus .ar galimas implantas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top