Kremzlės atstatymas

implantuota membrana

Kas naujo gydant kremzlės defektus?

Nauji, ICRS (tarptautinės sąnario kremzlės regeneracijos draugijos, https://cartilage.org/) kongreso duomenys parodė, kad gydant didelius sąnario kremzlės pažeidimus populiariausia pasaulyje mikrolūžių operacija yra ne visada efektyvi, o idealiausias pasirinkimas gydant didelius sąnario kremzlės pažeidimus yra kaulų čiulpų stimuliacijos defekto vietą padengiant naujos kartos membranomis arba kitaip vadinamais karkasais, kurie sulaiko regeneruoti gebančias kaulų čiulpų ląsteles kremzlės defekto vietoje ir vėliau sudaro idealias sąlygas joms gaminti sąnarinės kremzlės audinį. Šių operacijų efektyvumas pristatytas ICRS kongrese ir buvo įvertintas tarptautinės kremzlės bendruomenės.

Kremzlės atstatymas – kaip tai atliekama?

Jau daug apie tai rašyta ir galima pasiskaityti daugiau, principinis šios metodikos patobulinimas, kuris pastaruoju metu buvo įdiegtas – tai artroskopinis – be pjūvių – minimaliai invazyviniu būdu į bet kurią kelio sąnario ar kito sąnario vietą įsodinamas kremzlės defektą pakeičiantis ir užpildantis karkasas, kuris stabiliai prifiksuojamas specialių medicininių fibrino klijų pagalba.

Kremzlės atstatymas
Biologinio kremzlės karkaso implantacija

Kam tinkamas kremzlės atstatymas?

Dažnai žmonės klausia ar jiems tinka ši kremzlės atkūrimo metodika? Tai priklauso nuo daugelio faktorių ir deja, ne visiems ji naudojama. Ar tinka apsprendžia ir amžius ir jau esančio sąnario sudilimo laipsnis ir sunkumas ir gretutinės ligos ir kojos ašies ypatumai ir dar daug kitų faktorių – jų išvardinti visų neįmanoma, vis tiek sprendžiama kiekvienu atveju labai individualiai. Dalis žmonių pyksta, kad negalime jiems pasiūlyti šio gydymo metodo, bet taip yra todėl, kad tam tikrais atvejais jos panaudojimo efektyvumas nėra pakankamas.

Artroskopinis vidinės sąnario dalies kremzlės atstatymas į kremzlės defektą implantuojant biologinį kremzlės pakaitalą – karkasą kartu su kaulų čiulpų stimuliacija

Jau dabar artroskopiškai galima lengvai atlikti sąnario kremzlės atstatymo ir implantacijos procedūrą – instrumentų pagalba nesudėtinga įsodinti kremzlės membranas labai nepatogiose sąnario vietose ir tam tikroms žmonių su kremzlės defektais grupėms, pagal šiuo metu žinomas mokslines indikacijas, galima pilnai atstatyti pažeistą sąnario kremzlę, kai kuriais atvejais net ir artroziniuose kelio sąnariuose, taip apsaugant sąnarius nuo susidėvėjimo, o ateityje išvengti ir sąnario endoprotezavimo.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top