Tenisininko alkūnė, lateralinis epikondilitas (tennis elbow)

ECRB plyšimas deg

Tenisininko alkūnė, lateralinis epikondilitas (tennis elbow) – riešo-dilbio trumpųjų ištiesėjų (extensor carpi radialis brevis – ECRB) tvirtinimosi prie žastikaulio išorinio gumburėlio angiofibroblastinė hyperplazija, tendinozė, degeneracija ir galiausiai mikroįplyšimai.

Pabrėžtina, kad tenisininko alkūnės, lateralinio epikondilito metu tiesiamoji dilbio-riešo sausgyslė degeneruoja dėl angiofibroblastinės ląstelių proliferacijos, kurios metu normalios sausgyslės ląstelės transformuojasi į blastinę struktūrą, ir netenka savo stipriųjų saqvybių. Įdomu tai, kad uždegiminių ląstelių tokiame sausgyslės audinyje nerandama, todėl priešuždegiminis gydymas įprastais priešuždegiminiais vaistais yra neefektyvus, nors labai dažnai be reikalo skiriamas. Efektyviausia čia specifinė kineziterapija.

Bėda ta, kad pasikartojanti ECRB sausgyslės perkrova (ypač žaidžiant tenisą) ir dėl angiofibroblastinės hyperplazijos atsiradę mikroįplyšimai labai apsunkina šios skausmingos ir alkūnės funkciją apribojančios būklės gydymą. Žmogų vargina išorinės alkūnės srities skausmas, skausmas gali plisti aukštyn arba žemyn, suintensyvėja ką nors keliant ar sukant per riešą, būdingas alkūnės sustingimas arba net judesių amplitudės apribojimai.

Tenisininko alkūnės, lateralinio epikondilito gydymas gana sudėtingas, jei laiku ir teisingai gydant, pavyksta pasveikti be jokių intervencijų, tačiau jei liga užsitęsia tenka gydyti operaciniu būdu. Operacija atliekama endoskopiškai, panaudojant artroskopinę techniką. Operacijos metu endoskopiškai pašalinama dalis uždegiminės alkūnės sąnario kapsulės, ECRB atlaisvinama, pašalinami angiofibrozinės displazijos audiniai, ir jeigu reikia atliekama ECRB refiksacija.

/*54745756836*/

2 thoughts on “Tenisininko alkūnė, lateralinis epikondilitas (tennis elbow)”

  1. Nuo 2014 m. sergu trochanteriniu bursitu jis buvo rastas tik 2016 m.ir iki 2020 m. visiškai negalėjau lankstyti per klubus kojų ištisas uždegimas . Nuo 20 m. atlaisvinti klubų raumenis pradėjau galėti lankstyti kojas, bet paėjus apie puse kilometro užsidegė visi sėdmenys ir prie klubo sanario esančių audinių negalėjau paliesti nes buvo be galo skausminga taipogi tose vietose patino. Negavau jokio gydymo ar nedarbingumo ir po mėnesio nebegalėjau išlipti iš lovos iki šiol vaikštau tik su ramentais ar vežimėliu. Ortopedai kiek kreipiausi sakė kad nieko nėra tik bursitas tik po 11 mėn. teigia kad sutrumpėje sausgyslės, sinovitas, entezopatija, tenosinovitas . Reabilitacija gavau tik po 11mėn. ir nedarbingumą. Nebepadeda lazeris, priešuždegiminiu vaistai kurie jau nepadeda kaip atsistoti ant kojų nes negaliu stovėti, net pajudėjus su ramentais tuojau prie sąnario tinsta ir karštis , deginimas, skausmas.Gal yra galimybė atlaisvinti sausgysles ir išgydyti pastovų uždegimą?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top