Girneles kremzles atstatymas

Girnelės kremzlės atstatymas

Problema

Pasaulyje jau daug metų atliekamos inovatyvios pažeistos sąnario kremzlės atkūrimo operacijos, kurių metu atkuriama natūrali kelio sąnario kremzlė ir panaikinamas su tuo susijęs sąnario skausmas.

Sprendimai

Viena iš dažniausiai ir šiuo metu efektyviausiai taikomų gydymo būdų – daugiasluoksnės kolageno ir hidroksiapatitų membranų implantacija, kartu su kaulų čiulpų stimuliacija. Kokio tipo, dydžio membrana geriausiai tinka priklauso nuo to, kurioje kelio sąnario vietoje yra defektas. Taip pat labai svarbus ir defekto gylis ir sąnario kremzlės pažeidimo stadija.

Girnelės kremzlės atstatymas artroskopiniu būdu

Kelio sąnaryje kremzlė susidėvėti gali daugelyje vietų, nuo to ir priklauso kokio tipo, dydžio membraną geriausia implantuoti. Pati sudėtingiausia ir dažniausiai ignoruojama kelio sąnario kremzlės pažeidimo vieta yra girnelės kremzlė. Taip yra todėl, kad girnelė guli savo vagoje ir gana sudėtinga prie jos prieiti – tarp jos ir girnelės vagos yra labai nedidelis tarpelis ir gana sudėtinga membraną įterpti tarp dviejų paviršių neatveriant kelio sąnario.

Girnelės kremzlės atstatymas
Girnelės kremzlės defektas

Tokiais atvejais pasaulyje naudojami nedideli kelio sąnario atvėrimai – tai yra membranos įsodinamos atviruoju būdu. Mes išmokome tai padaryti be pjūvių – artroskopinės operacijos metu tiktai per dvi mažas skylutes atliekama pilna girnelės kremzlės atkuriamoji operacija į defekto vietą impantuojant kremzlę atkuriančią membraną – pažeistos kremzlės vietos užpildomos biologiniu sąnario kremzlės pakaitalu „MaioRegen” chondroplus daugiasluoksne membrana, kurią sudaro kolageno skaidulos ir magnio prisotinti hidroksiapatito kristalai.

Girnelės kremzlės atstatymas
Atkurta girnelės kremzlė

Girnelės kremzlės atkūrimo artroskopinio gydymo metodo išskirtinumai

Implantuojamas membranos audinys beveik identiškai atkartoja žmogaus kremzlinio audinio struktūrą – susidaro visavertis pažeistos kremzlės biologinis pakaitalas, todėl implantavus daugiasluoksnę membraną, atkuriama biologinė kremzlės sandara, o naudojamos biomimetinės medžiagos (tokios, kurių fiziologiškai yra mūsų organizme) neiškreipia biocheminės pusiausvyros sąnariuose. Minimaliai invazinė operacija trunka apie 30-40 minučių.

Girnelės kremzlės atstatymas
Implantuota į girnelės defektą membrana

Mūsų ir pasaulio patirtis gydant kremzlės defektus

Vieni pirmųjų Lietuvoje pradėję atlikti sąnario kremzlės atkūrimo operacijas, jau galime pasidžiaugti daugelio pacientų teigiamais atsiliepimais! Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad tai yra saugus ir veiksmingas gydymo būdas – jau daugiau nei 4000 pacientų visame pasaulyje buvo atlikta sąnario kremzlės pakaitalo – daugiasluoksnės membranos „MaioRegen“ chondroplus implantavimo operacija.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *