3D judesių analizė, sportininkai, traumos, traumų prevencija, korekcija, teisingos treniruotės, padidinta galia

6

Norite teisingai sportuoti, treniruotis, išvengti traumų ir perkrovos sukeltų negalavimų, padidinti efektyvumą? Tada 3D judesių analizė kaip tik Jums!

 

 

Sveikatinimui, ankstyvai traumų prevencijai, atsistatymui po reabilitacijos įvertinti taikomi išsamūs eisenos, bėgimo tyrimai, kuriems atlikti naudojama labai tiksli 3D judesio analizės sistema, jėgos platformos matuoja kiekvieną žmogaus judesį, nustato jėgas, amplitudes, žingsnio parametrus, įvertina bėgimo techniką. Pasaulyje 3D judesio analizės sistema  „Qualisys“ naudojama beveik 30 metų, daugybė mokslinių straipsnių yra  paremti rezultatais, gautais testuojant asmenis ir sportininkus su šia sistema.

Plika akimi stebėdami asmens eiseną ar bėgiko judesius iš priekio, nugaros ar šono nesame pajėgūs užfiksuoti visų judesių matmenų. Įprasta filmavimo kamera labai sudėtinga įvertinti tinkamą kūno rotaciją, kuri suteikia labai daug informacijos apie bėgiko techniką arba net padeda išspręsti esančius skausmus, ar kitus nusiskundimus. Todėl Biomechatronikos laboratorijoje yra pasitelkiama optinio judesio fiksavimo sistemos tiksliems, trimačiams judesių duomenims rinkti, kuomet matavimai yra atliekami 300 kadrų per sekundę tikslumu.

Elitiniai pasaulio sportininkai, norėdami tapti greitesni, stipresni ir turintys mažesnę traumų riziką, naudoja 3D judesių matavimo ir  analizės sistemą.

Ši analizė naudojama ne tik sportininkams, bet ir asmenims prieš įvairias ortopedines operacijas arba po reabilitacijos metu. Testavimo įrangą KTU Biomechatronikos laboratorijoje elitiniai sportininkai naudoja jau daugelį metų.

Labai tiksliam bėgimo technikos įvertinimui atliekama pilna bėgimo analizė 360° kampu, todėl visas bėgiko kūnas – nuo galvos iki kojų yra fiksuojamas ir pateikiamas bėgimo ataskaitoje. Eisenos analizei naudojama Gait analysis paprogramė, kuri taip pat, kaip ir bėgimo metu fiksuoja visą žmogaus kūną, papildomiems parametrams nustatyti yra naudojamos jėgos platformos, kurios matuoja asmens pėdos pastatymo, atsispyrimo jėgas ir lygina tarp skirtingų kojų.

Bėgimo tyrimas trunka tik apie 10 minučių, kai bėgama skirtingais greičiais, kameroms užfiksavus bėgimą yra pateikiama išsami viso kūno bėgimo ataskaita, kurioje parodomi ne tik sportininko bėgimo trūkumai, bet ir privalumai.

Ataskaitą gauna bėgikas, treneris, kineziterapeutas ar sporto gydytojas.

Esant būtinybei visada konsultuojame specialistus, kurie dirba kartu su sportininku, dėl ataskaitoje pateiktų įverčių, trūkumų ir pačios bėgimo technikos. Tiriamajam yra suteikiamos visos priemonės, reikalingos jų technikai tobulinti. Tai labai teigiamai veikia bėgiko treniruočių rezultatus, mažina traumų riziką ir gerina bendrą savijautą, nes pagerinus techniką bėgimas tampa efektyvesnis.

Atlikus eisenos analizę asmuo gauna pilną ataskaitą, kurioje yra užfiksuoti viso kūno judesiai, kurie lyginami su numatytais normatyvais.

Biomechaninė 3D judesio analizė reikalinga asmenims norintiems pagerinti savo bėgimo rezultatus, išspręsti tam tikrus nusiskundimus, kurie atsiranda dėl blogos bėgimo technikos ar per didelės asimetrijos kūne. Eisenos analizė svarbi asmenims, norintiems įvertinti savo viso kūno judesius prieš operaciją, atsistatymą po operacijos ir po reabilitacijos kurso, stebėti savo progresą.

 

 /*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top