Reumatoidinis artritas, sąnario sinovitas, sinoviektomija, osteoartrozė, sąnario sudilimas, artroskopija

Reumatoidinis artritas 1

Reumatoidinis artritas – autoimuninė uždegiminė sąnario liga, ardanti sąnarius ir audinius, todėl sąnario ištinimų ignoruoti negalima!

 

Reumatoidinis artritas yra autoimuninė ir uždegiminė liga, o tai reiškia, kad jūsų imuninė sistema per klaidą atakuoja sveikas jūsų kūno ląsteles, sukeldama uždegimą (skausmingą sąnario patinimą) paveiktose kūno vietose.RA daugiausia puola sąnarius, paprastai daugelį sąnarių vienu metu. RA dažniausiai pažeidžia rankų, riešų ir kelių sąnarius. Sąnario kapsulė pradeda gaminti proteolizinius fermentus, kurie, pažeidžia sąnario kremzlę ir ardo sąnarius. Dėl to labai greitai ar palaipsniui gali atsirasti visiškai suirti sąnariai, dėl ko vėliau dažniausiai tenka atlikti sąnario endoprotezavimo operacijas.

Taigi, jei jums be jokios aiškios priežasties ištino kelio ar kitas sąnarys, reiškia sąnario pusiausvyra sutriko ir reikia rimto sprendimo, nes sąnaryje pagaminamo skysčio kiekis nebespėja pasišalinti ramybės metu, jis pradeda dirginti sąnario kapsulę ir prasideda uždegimas. Tai nėra paprastas skystis – jame daug įvairių fermentų, kurie „bando“ pašalinti iš kelio sąnario tai, kas jį dirgina. Tai vyksta tirpdymo – ardymo būdu, kuomet pašalinamos mikroskopinės kremzlės, meniskų, raiščių, fibrino ir kitokios atplaišos – ardoma ir sveika kremzlė ir minkštieji audiniai. Žinoma tai nevyksta greitai, tačiau surasti priežastį ir ją pašalinti yra būtina.

Tokiu atveju, jei nebuvo jokios traumos ar perkrovų sąnariams, pirmiausia reikėtų kreiptis į reumatologą, nes būtent šie specialistai ir gydo reumatoidinius ir kitokio pobūdžio artritus, taip žmonės išvengtų nereikalingų artroskopinių operacijų, ir tikėtina būtų sėkmingai pristabdyta ar visiškai sukontroliuota reumatoidinio artrito eiga.

Ir tik, reumatologui išnaudojus visus gydymo metodus, ir esant labai agresyviai ligos eigai, svarstoma artroskopinės sinoviektomijos galimybė.

Artroskopinės sinoviektomijos metu atliekama uždegiminės sąnario kapsulės endoskopinis pašalinimas, taip sumažinant autoimuninį ardantį proteolizinių fermentų poveikį sąnario kremzlei ir audiniams, tuo būdu pristabdant sąnario irimo procesus.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top