Podagrinis kelio sąnario artritas

natrio uratai

Podagrinis kelio sąnario artritas – klastinga liga, galinti suardyti kelio sąnarį

Mano draugai ir artimiausi kolegos paprašė manęs trumpai parašyti apie podagrinį artritą, nes labai dažnai kartu su manimi operacinėse mato podagrinius mazgelius – pamatę juos nedvejodami visi tariame: – PODAGRA!!!!!!!

Podagra – tai lėtinė liga, kai sutrinka šlapimo rūgšties apykaita organizme, dėl to padidėja šlapimo rūgšties kiekis kraujyje, o dėl to sąnariuose kaupiasi ir nusėda natrio uratų kristalai, kurie palaipsniui suardo sąnario kremzlę bei patį sąnarį. Blogiausia, kad liga gali pažeisti ne tiktai sąnarius, bet ir kitus vidaus organus. Yra duomenų, kad sergantiems podagra kelis kartus padidėja širdies kraujagyslių ligų, tokių kaip miokardo infarktas ir kitų rizika.

Yra daug podagros priežasčių – vyrai serga dažniau (ypač vyresni nei 40 metų amžiaus), tačiau serga ir moterys. Didelę riziką turi antsvoris, alkoholis, rūkymas, per didelis mėsos vartojimas ar apskritai nesveika mityba.

Podagrą sėkmingai gydo reumatologai, aš gi noriu parodyti kaip podagriniai kristalai pažeidžia kelio sąnarį, nes paskutiniais metais tokių pažeistų sąnarių operuodamas kelio sąnarius randu labai daug. Dažnai, žmonėms atlikus kelio sąnario magnetinio rezonanso tyrimą, kartu su podagra nustatomi degeneraciniai meniskų, sąnario kremzlės pažeidimai ar net ir jau viso sąnario degeneracija. Žmones vargina kelio sąnario uždegimai – sąnarys nuolat tinsta, sutrinka jo funkcija. Magnetinis rezonansas ne visada pradžioje parodo podagrinius kristalus, todėl darydami artroskopines meniskų ar kremzlės rekonstrukcines operacijas, vis dažniau atsitiktinai randame ir podagrinius kristalus sąnaryje – gerai jei jie dar nepažeidė sąnario kremzlės –pašalinus kristalus iš sąnario, žmogui palengvėja, o sureguliavus ir pakeitus mitybą bei kitus žalingus įpročius ir sureguliavus šlapimo rūgšties kiekį kraujyje galima pasveikti ir apsaugoti savo sąnarį nuo visiško susidėvėjimo.

Žinutė namo – nevalgykime riebios mėsos (ypač keptos), atsisakykime riebių padažų, alkoholio, ypač alaus – valgykime saikingai – daugiau daržovių, vaisių, uogų, gerkime pakankamai skysčių – ir būsime ne tiktai su sveikais sąnariais, bet ir laimingesni, nes sveikesni – neplyš meniskai, nedils kremzlė ir jums neprireiks jokių operacijų!

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top