menisko saknies plysimas

Seni kryžminio raiščio plyšimai, slidinėjimas, priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcija, artrozė po 1 metų

Seni kryžminio raiščio plyšimai. Dar kartą apie gyvenimą be kryžminio raiščio – net ir 1 metus sportuojant be kryžminio raiščio, prasideda sąnario artrozė ir plyšta meniskai!

Sportuojant vis dažniau įvyksta kelio sąnario kryžminių raiščių traumos – dalis fiziškai stipresnių žmonių kryžminių raiščių traumas ignoruoja ir jas „pravaikšto“. Dar vis egzistuoja neteisinga nuomonė, kad be kryžminio raiščio galima saugiai sportuoti. Sportuoti tai galima, bet atsiranda ankstyva ARTROZĖ, plyšta meniskai! Nepraeina ir 1-2 metai, o sąnarys jau pradeda dilti, plyšta meniskai, suskyla sąnario kremzlė, o svarbiausia išsitampo sąnario kapsulė ir šoniniai raiščiai, kurie ir lieka vieninteliai kelio stabilizatoriai, jei žmogus sportuoja be kryžminio raiščio. Ir tai jau negrįžtama. Aišku, viskas daugiau ar mažiau pataisoma, bet jau reikės gyventi su artroze – vadinasi kažkada dar reikės kažką suleisti į sąnarį, kažkiek daryti specifinę kineziterapiją ir kontroliuoti ar artrozė neprogresuoja.

Seni kryžminio raiščio plyšimai. Bet kokiu atveju, geriau vėliau, negu niekad atlikti kryžminių raiščių rekonstrukciją, užtikrinant kelio sąnario stabilumą ir taip pristabdant tolesnį artrozės progresavimą, bet idealu, plyšus kryžminiam raiščiui atlikti kryžminio raiščio rekonstrukciją ir tik tada vėl pradėti sportuoti, o ypač profesionaliam sportininkui.

Seni kryžminio raiščio plyšimai
Seni kryžminio raiščio plyšimai
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *