Blauzdikaulio osteotomija, HTO, kelio sąnario artrozė, kryžminio raiščio plyšimas, kryžminio raiščio rekonstrukcija, HTO osteotomija, kremzlės atstatymas

HTO 1 d ir 4 menesiu

Blauzdikaulio osteotomija. 4 mėnesiai po kojos ašies korekcijos vienu metu su kryžminio raiščio ir kremzlės rekonstrukcija – pilnai sugijusi osteotomijos vieta ir stabilus kelio sąnarys!

Kojos ašies korekcija vienu metu su kryžminio raiščio ir kremzlės rekonstrukcija  – išgelbėja nuo osteoartrozės ir atstato kelio sąnario stabilumą – laiku tai padarius galima ne tiktai sustabdyti kelio sąnario sudilimą ir išvengti endoprotezavimo, bet ir atkurti kelio sąnario stabilumą, kremzlę, todėl sportuoti bei gyventi fiziškai aktyvų ir pilnavertį gyvenimą!

Dažna istorija, kai po kažkada buvusios kelio sąnario traumos ir kryžminių raiščių dalinio ar pilno plyšimo atsiranda lėtinis kelio sąnario nestabilumas, o dėl lėtinio kelio sąnario nestabilumo-laisvumo sąnarys palaipsniui sudyla, atsiranda skausmai, sutrinka normalus aktyvus gyvenimas. Dėl vidinės kelio sąnario dalies sudilimo, iškrypsta kojos mechaninė ašis, žmogus nebegali sportuoti – tai jau rimta situacija. Dėl vidinės dalies kelio sąnario sudilimo – osteoartrozės jaunam žmogui atsiranda nuolatiniai kelio sąnario skausmai, sutrinka funkcija, sąnarys pradeda tinti, krypti į šoną, atsiranda neįgalumo ir invalidumo reiškiniai.

Naujausi moksliniai tyrinėjimai ir technologijų progresas išrado ir patvirtino, kad galima išspręsti ir šią labai sudėtingą būklę. Tai vienu metu atliekama koreguojanti blauzdikaulio osteotomija– kojos mechaninės ašies ištaisymas, kartu su kryžminių raiščių ir kremzlės rekonstrukcija – atraminis kelio sąnario krūvis iš sudilusios vietos perkeliamas į neutralią – sveikąją kelio sąnario pusę, todėl nebedyla vidinė sąnario pusė, o tuo pačiu  atlikus kremzlės ir kryžminių raiščių rekonstrukciją atkuriama kelio sąnario kremzlė ir stabilumas – žmogaus kelio sąnarys pilnavertiškai gali atitarnauti net iki 20 ar dar daugiau metų, o dažnai ir išviso nebereikia kelio sąnario endoprotezavimo. Kryžminių raiščių ir kremzlės rekonstrukcija atliekama endoskopiniu-artroskopiniu būdu, tai yra sąnario viduje, be pjūvių, o koreguojanti ašies rekonstrukcija minimalios invazijos būdu.

Blauzdikaulio osteotomija
Blauzdikaulio osteotomija
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top