LCL ir menisko plysimas

Skiing knee injury, ACL injury, PCL injury, LCL injury, menisci injury, knee reconstruction

Slidininko kelio trauma – priekinio, ir užpakalinio kryžminių raiščių, šoninių raiščių ir meniskų plyšimai – gyvenimą pakeičiantis įvykis!

Žiema – kalnų slidininkų metas – darbymetis sporto traumatologams – tokių kelio ir peties sąnarių traumų kiekio senai nemačiau – praktiškai nebeišeiname iš operacinių, kurių darbas ir taip labai ribojasi dėl personalo trūkumo, nes izoliuojamės arba sergame covidu.

Reikia nepamiršti, kad slidinėjant patiriamos traumos yra gerokai sunkesnės ir pavojingesnės nei pavyzdžiui žaidžiant krepšinį ar kitas, ne kalnų sporto šakas. Slidinėjant veikia didelė greičio jėga, todėl plyšta ne tiktai priekinis kryžminis, bet ir užpakalinis, dar blogiau ir šoniniai raiščiai, meniskai, o tai jau gyvenimą pakeičiantis įvykis – dažnai kelio sąnarys jau nebebus toks koks buvo prieš tokią traumą, nes kartu su šiais pažeidimais jau atsiranda ir ankstyva ARTROZĖ!

Gera žinia, kad sporto traumatologija labai tobulėja ir mes jau mokame ir tokias sunkias traumas gydyti – svarbu atlikti ne tik priekinio kryžminio raiščio rekonstrukciją, bet kartu vienu metu ir užpakalinio kryžminio raiščio, šoninių raiščių rekonstrukcijas kartu su meniskų susiuvimu. Viskas atliekama endoskopinės chirurgijos būdu, tai yra sąnario viduje – rekonstrukcija sudėtinga, bet padeda žmogui pilnai pasveikti ir vėl……slidinėti…

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *