Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos

rekonstruotas kryzminis raistis

Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos. Kelio sąnario priekinio kryžminio raiščio artroskopinės rekonstrukcijos

Priekinio kryžminio raiščio trauma dažniausiai įvyksta sportuojant, tačiau tik apie 30 proc., atvejų tai atsitinka kontakto metu. Priekinis kryžminis raištis (PKR) anatomiškai sudarytas iš dviejų pluoštų (anteromedialinis ir posterolateralinis), kurie sukamųjų kelio sąnario judesių metu užtikrina kelio sąnario stabilumą (1 pavyzdys). Būna situacijų, kai plyšta ne abu pluoštai, o tik vienas, tada labai svarbu atlikti stabilumo GENOUROB testą, kuris milimetrų tikslumu parodo ar įvyko pilnas ar dalinis kryžminio raiščio plyšimas. Genourob testas šiuo metu greičiausiai atliekamas Gijos klinikose.

Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos
1 pavyzdys. Sveikas priekinis kryžminis raištis. (prof.R.Gudo operacijos metu darytos nuotraukos)

Priekinio kryžminio raiščio plyšimas dažniausiai įvyksta staiga pakeitus judėjimo kryptį bei pasukant blauzdą į išorę (2 pav).Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos.

Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos
2 pav. Priekinio kryžminio raiščio plyšimas. (prof.R.Gudo operacijos metu darytos nuotraukos)

Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos. Kelio sąnario priekinio kryžminio raiščio plyšimai yra viena dažniausių ir sunkiausių kelio sąnario traumų. Nuo šios traumos gydymo priklauso ne tiktai kelio sąnario stabilumas, žmogaus gyvenimo kokybė ir fizinis aktyvumas, bet ir sąnario susidėvėjimo rizika. Kryžminių raiščių gydymas yra labai sudėtingas, kadangi šie raiščiai yra sudaryti iš kelių pluoštų ir tikslus pažeistos anatomijos atkūrimas yra pagrindinis gydymo sėkmės tikslas. Visos artroskopinės operacijos kryžminių raiščių rekonstrukcinės operacijos atliekamos sudėtingos optinės įrangos kontrolėje, svarbi kiekviena detalė, kuri gali nulemti tolimesnį traumą patyrusio žmogaus gyvenimą. Panaudojant pačią moderniausią vaizdo įrangą, specializuotus mikro-instrumentus, naujas raištis įsodinamas ir stabiliai fiksuojamas kelio sąnaryje panaudojant tirpius ir regeneraciją skatinančius implantus bei instrumentus. Gydant šias traumas, svarbi ne tiktai pati operacija, bet ir laikotarpis tarp traumos ir operacijos, bei visas pooperacinis reabilitacijos ir funkcijos atstatymo laikas. Todėl gydant šias traumas reikalingas komandinis požiūris-bendradarbiauti paciento labui turi šioje srityje patyrę sporto ortopedas traumatologas, reabilitologas, kineziterapeutas, psichologas bei kiti specialistai iškirtinai besispecializuojantys sporto traumatologijoje. Visas gydymo laikotarpis gana ilgas.

Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos
3 pav.  Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcija su didelio diametro transplantu (prof.R.Gudo operacijos metu darytos nuotraukos ir operacijos video)
Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos. Yra nemažai priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos metodikų, visų jų pagrindinis principas atkurti tikslią anatomiją ir stabiliai prifiksuoti transplantą.
/*54745756836*/

1 thought on “Artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos”

  1. Pingback: Slidinėjimo traumos, kryžminių raiščių plyšimas - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top