Revizinės dviejų pluoštų kryžminio raiščio rekonstrukcijos

dviejų pluoštų rekonstrukcija 2

Kryžminių raiščių kelio sąnario traumos yra vienos iš pačių sudėtingiausių ne tiktai žmogui, bet ir gydyti tokias traumas yra labai sudėtinga. Retai, bet net ir rekonstruotas kryžminis raištis gali pakartotinai plyšti traumos metu, todėl kelio sąnario stabilumui atkurti atliekamos revizinės kryžminių raiščių rekonstrukcijos.

Dviejų pluoštų kryžminio raiščio rekonstrukcija yra viena iš labai gerų alternatyvų atliekant pakartotinas kryžminių raiščių rekonstrukcijas, nes jų metu galima išnaudoti pirmos rekonstrukcijos metu padarytus kanalus, o šiuolaikinė besraigtė transplantato fiksacija leidžia techniškai stabiliai ir labai anatomiškai atkurti abu kryžminio raiščio pluoštus.

Dviejų pluoštų rekonstrukcija yra labai sudėtinga ir daug sudėtingesnė, nei vieno pluošto kryžminio raiščio rekonstrukcija, todėl mažiau patirties turintys chirurgai jos neatlieka, tačiau sveikas žmogaus kryžminis raištis sudarytas iš dviejų pluoštų, todėl nors ir randomizuotų tyrimų metu nerandama skirtumų tarp vieno ir dviejų pluoštų kryžminių raiščių rekonstrukcijų (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30686570/ (Meta-Analysis – Long term results after double and single bundle ACL reconstruction: Is there any difference? A meta – analysis of randomized controlled trials), revizinių operacijų metu jau esamus kanalus ir besraigtę fiksacijos sistemą galima panaudoti dviejų pluoštų rekonstrukcijai.

Mūsų rankose ji puikiai veikia, o kelio sąnario stabilumas atkuriamas beveik 100 procentų.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top