Teniso servas, „smash“ smūgis, bicepso sausgyslės nestabilumas, peties skausmas, SLAP pažeidimas

SLAP bicepso pažeidimas

Teniso servas, „smash“ smūgis, bicepso sausgyslės nestabilumas, peties skausmas, SLAP pažeidimas – tai šiuolaikinės tenisą žaidžiančių žmonių peties sąnario skausmų priežastys, kurių korekcija ne visada apsieina be artroskopinės peties sąnario bicepso sausgyslės fiksacijos

 

Teniso servas, „smash“ smūgis, bicepso sausgyslės nestabilumas, peties skausmas, SLAP pažeidimas – tai šiuolaikinės tenisą žaidžiančių žmonių peties sąnario skausmų priežastys, kurių korekcija ne visada apsieina be artroskopinės peties sąnario bicepso sausgyslės fiksacijos.

Viso šito priežastis – Ilgoji dvigalvio žasto raumens sausgyslė („ilgasis bicepsas“), kuri prasideda peties sąnaryje ir būtent iš peties sąnario toliau tęsiasi į ranką žemyn. Ilgasis bicepsas peties sąnaryje yra siaurame tarpelyje tarp peties rotatorių ir mentės viršutinio krašto, todėl sukamųjų peties sąnario judesių metu, ypač kai ranka pakelta virš galvos ilgasis bicepsas labai svarbus stabilizuojant ir centruojant žastikaulio galvą staigaus rankos judesio metu. Tokie judesiai dažniausiai daromi teniso žaidimo metu servuojant ir „smash“ smūgių metu. Sutrikus darniai peties statinių ir dinaminių stabilizatorių darbui (dėl nuovargio, raumenų silpnumo ir panašiai) ilgoji bicepso sausgyslė pradeda tarsi strigti tarp peties rotatorių ir mentės viršutinio krašto, dėl įvyksta degeneracinio arba netgi ūmaus pobūdžio taip vadinami SLAP (superior labrum anterior posterior) ilgojo bicepso plyšimai.

 /*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top