Mozaikinė transplantacija, AMIC

mozaikinė transplantacija

Mozaikinė transplantacija. Kuris gydymo būdas yra efektyvesnis norint išvengti viso arba dalinio kelio sąnario keitimo – mozaikinė transplantacija ar AMIC?

Mozaikinė transplantacija netinka gydyti tiktai kremzlės sluoksnio defektams gydyti – ką tai reiškia?

  1. Kelio sąnario kremzlės pažeidimų gydymas labai sudėtingas procesas – prilyginamas Šventojo Gralio suradimui, tačiau medicinos mokslas jau labai arti šio stebuklo suradimo. Rimčiau kalbant – abu metodai labai efektyvūs, tik turi savo jau labai gerai medicinos mokslo apibrėžtas indikacijas, kada naudoti vieną arba kitą metodą.
  2. Mozaikinė transplantacija naudojama išskirtinai gydyti taip vadinamus kaulo ir kremzlės defektus kartu (osteochondrinius defektus), kadangi tokių defektų gydymui reikia rekonstruoti ir kaulo ir kremzlės defektą vienu metu. Mozaikiniai transplantai- cilindriniai kaulo ir kremzlės transplantai paimti iš kitos to paties sąnario vietos yra perkeliami į kaulo ir kremzlės defektą, kur sėkmingai prigyja ir atstato sąnarinius paviršius. O esant tiktai kremzlės sluoksnio defektui, kai po ja esantis kaulas sveikas ir kaulo atstatinėti nereikia, naudojami kiti, būtent AMIC grupės tiktai kremzlės rekonstrukcijos metodai.

Mozaikinė transplantacija, lyginant su taip vadinamais mikrolūžiais, reikšmingai efektyviau atstato pažeistą kremzlę ir kaulą, ypač sportininkų tarpe.

Mozaikinė transplantacija (prof.R.Gudo operacijos metu atliktos nuotraukos)

Mozaikinė transplantacija (prof.R.Gudo operacijos metu atliktos nuotraukos)
Mozaikinė transplantacija (prof.R.Gudo operacijos metu atliktos nuotraukos)
/*54745756836*/

1 thought on “Mozaikinė transplantacija, AMIC”

  1. Pingback: Clinical outcome after treatment of single and multiple cartilage defects by autologous matrix-induced chondrogenesis - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top