Meniskų radialiniai plyšimai

menisko rekonstrukcija 2

Kaip įvyksta meniskų radialiniai plyšimai

Meniskų radialiniai plyšimai – viena iš dažniausių kelio sąnario skausmo priežasčių, nors jie plyšta nebūtinai traumos metu, dažnai jie plyšta net ir be traumos. Tai gali įvykti staiga tūpiant ar stojantis, staigaus kelio sąnario sulenkimo ar ištiesimo metu, kai blauzda staiga pasukama į vieną ar kitą pusę.

Meniskų radialiniai plyšimai

Meniskų radialiniai plyšimai – kaip jie atrodo

Meniskų radialiniai plyšimai, tokie plyšimai, kai meniskas plyšta skersai savo kūno, išskiriami daliniai ir pilni meniskų radialiniai plyšimai. Pilni plyšimai yra nestabilūs ir sukelia simptomus, tuo tarpu daliniai plyšimai dažnai būna be simptomų. Radialiniai plyšimai gali įvykti užpakalinėje arba vidurinėje kelio sąnario dalyse. Tokio tipo menisko plyšimus būtina susiūti, kitaip kelio sąnarys gali prasidėti ankstyvi osteoartrozės reiškiniai.

Meniskų radialiniai plyšimai
Degeneracinis radialinis menisko plyšimas

Ar gali radialiniai meniskų plyšimai sugyti patys

Meniskų radialiniai plyšimai patys deja sugyti patys negali, nes plyšta taip vadinamoje nekraujagyslinėje zonoje, kur nėra kraujotakos, todėl ir sugijimui galimybės labai menkos.  

Kaip gydyti radialinius meniskų plyšimus skirtingose vietose

Meniskų radialinius plyšimus reikia susiūti artroskopiniu būdu – prie sąnario kapsulės dažniausiai jie nesifiksuoja, tai priklauso nuo to kurioje vietoje jie plyšo– svarbu prifiksuoti stabiliai, tam prireikia daug ir įvairių meniskų specialių ir labai plonų siūlų ir fiksavimo metodų bei instrumentų. Vienos artroskopinės operacijos metu vidutiniškai tenka panaudoti iki 10-16 meniskų siūlų ir naudoti labai įvairius siūlų įvedimo ir fiksavimo būdus, tačiau tai yra būtina sąlyga radialinių meniskų plyšimų susiuvimui ir sąnarių kremzlės išsaugojimui.

Meniskų radialiniai plyšimai
Degeneracinio radialinio menisko plyšimo artroskopinė fiksacija

Meniskų siuvimo būdai

Siūnant radialinius meniskų plyšimus labai svarbu stabiliai suglausti radialinio plyšimo kraštus, dažniausiai prie kelio kapsulės tokie plyšimai nefiksuojami, fiksuojama tiktai paskutinė siūlė, kitais atvejais užtenka suglausti radialinio plyšimo kraštus. Tam reikia panaudoti specialių siūlų ir meniskų artroskopinių fiksatorių kombinacijas. Tai gerokai daugiau išlaidų gydymo įstaigai, tačiau tai yra būtina sąlyga meniskų radialinių plyšimų ir sąnarių išsaugojimui.

/*54745756836*/

2 thoughts on “Meniskų radialiniai plyšimai”

  1. Laba diena,
    po MRT gavau išvadą:
    “Medialinio menisko miksoidinė degeneracija, horizontalus išilginis plyšimas, parameniskinės cistos. Edemiška infrapateliarinė sinovinė klostė.”
    Šiuo metu rekomendavo konservatyvų gydymą, labai norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę apie gydymą/operaciją?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top