Menisko RAMP plyšimų klasifikacija

RAMP menisko plysimai

Menisko RAMP plyšimai

Menisko RAMP plyšimai – tarsi užslėpti menisko užpakalinės dalies plyšimai, kuriuos sunku diagnozuoti, net ir artroskopinės operacijos metu ir šie menisko plyšimai dažnai – net 40-50 % atvejais nediagnozuojami ir paliekami nesugydyti. Vėliau, šio tipo plyšimai plečiasi ir tampa pilnais plyšimais, kurie jau pradeda labai ženkliai riboti aktyvaus gyvenimo kokybę.

Menisko RAMP plyšimus sunku diagnozuoti

Menisko RAMP plyšimus sunku diagnozuoti net ir artroskopijos bei MRT (magentinio branduolių rezonanso) metu. Tiksliau diagnozuojama artroskopijos metu, kai žiūrima į meniską iš pakinklio pusės.

Kodėl taip svarbu diagnozuoti RAMP menisko plyšimus

RAMP menisko plyšimai net 40-50 % atvejais nediagnozuojami ir paliekami nesugydyti – taip nutinka dėl labai sudėtingos ir užslėptos lokalizacijos – jie yra pakinklio srityje, kurioje dažniausiai neapžiūrima, nes sunku ten patekti artroskopinės operacijos metu. Šio tipo plyšimus nepamačius ir palikus negydytus, jie plečiasi ir tampa dideliais plyšimais, labai ženkliai apribotjančiais aktyvaus gyvenimo kokybę.

Menisko RAMP plyšimų klasifikacija

Menisko RAMP plyšimų klasifikacija

Menisko RAMP plyšimų klasifikacija yra gana sudėtinga – meniskai plyšta ne iš karto visu savo sluoksniu, todėl dažniausiai ir nepastebimi nei artroskopijos, nei MRT tyrimų metu. Reikia papildomai apžiūrėti pakinklio dalį tam, kad nepraleisti tokių plyšimų.

Thaunat ir Greif su bendraautoriais klasifikacijos

Labai gerai RAMP plyšimus iliustruoja Thaunat ir Greif su bendraautoriais klasifikacijos

1 tipo RAMP plyšimai – menisko-kapsulės-raiščio plyšimai

2 tipo RAMP plyšimai – dalinis viršutinis užpakalinės menisko dalies periferinis plyšimas

3 tipo RAMP plyšimai – dalinis apatinis užpakalinės menisko dalies periferinis plyšimas

4 tipo RAMP plyšimai – pilnas periferinis užpakalinės menisko dalies – menisko-kapsulės-raiščio plyšimas

5 tipo RAMP dvigubi plyšimai – pilnas periferinis užpakalinės menisko dalies dvigubas – menisko-kapsulės-raiščio plyšimas.

Menisko RAMP plyšimų klasifikacija

Nežiūrint sudėtingos menisko RAMP plyšimų klasifikacijos, reikia žinoti, kad tokio tipo plyšimai dažniausiai įvyksta su kryžminių raiščių trauma, tai yra turi būti rimta kelio trauma, kad atsirastų tokio tipo menisko užpakalinės dalies plyšimas, jie gali plyšti ne iš karto visu savo sluoksniu, todėl dažniausiai ir nepastebimi nei artroskopijos, nei MRT tyrimų metu. Reikia papildomai apžiūrėti pakinklio dalį tam, kad nepraleisti tokių plyšimų. Tačiau be traumos tokie plyšimai dažniausiai neatsiranda.

Menisko RAMP plyšimų klasifikacija

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top