Klubo sąnario artroskopinė operacija

lupos fiksacija

Klubo sąnario artroskopinė operacija nėra labai dažnai atliekama klubo sąnario patologijai gydyti procedūra ir atliekama dažniausiai tada, kai klubo sąnario srities skausmo nepavyksta pagydyti reabilitacinėmis priemonėmis ir specifine kineziterapija.

Klubo sąnario artroskopinė operacija

Kada klubo sąnario artroskopinė operacija atliekama skubiau

Skubiau ši procedūra atliekama patyrus traumą, kurios metu plyšta klubo sąnario lūpa, dėl ko labai stipriai sutrinka klubo sąnario funkcija, žmogui labai skauda kirkšnies srityje, jam labai sunku sukinėti klubo sąnarį ir jokios reabilitacinės priemonės ar nuskausminantys vaistai nepadeda.

Klubo sąnario artroskopinė operacija

Klubo sąnario lūpa dažnai plyšta dėl ankštumo

Dažnai klubo sąnario lūpos plyšimai įvyksta, kai klubo sąnario gūžduobė ir šlaunikaulio galva bei kaklas yra šiek tiek kitokios formos, nei įprasta – taip vadinami klubo sąnario ankštumai (CAM ir PINCER) – dėl ko sąnario lūpa klubo sąnario judesių metu per daug apkraunama ir palaipsniui degeneruoja bei plyšta.

Klubo sąnario artroskopinė operacija

Kas atliekama  klubo sąnario artroskopinės operacijos metu

Klubo sąnario artroskopinė operacija atliekama dienos chirurgijos padaliniuose, o jos metu kartu su sąnario lūpos fiksacija-susiuvimu atliekamos ir CAM bei PINCER ankštumų pašalinimas, kurių metu su specialia įranga ir instrumentais pašalinamos per didelės kaulinės ataugos.

Klubo sąnario artroskopinė operacija

Labai svarbu susiūti kapsulę

Klubo sąnario artroskopinės operacijos metu instrumentai įvedami į klubo sąnarį per mažus pjūvelius-skylutes endoskopiškai atvėrus klubo kapsulę. Atlikus visas operacines manipuliacijas, klubo sąnario kapsulę reikia susiūti, nes gali atsirasti klubo sąnario nestabilumas.

Pagerėja klubo sąnario funkcija

Pašalinus CAM ir PINCER klubo ankštumus ir susiuvus sąnario kapsulę, po reabilitacijos atlaisvėja klubo sąnario judesiai, dingsta skausmas, atsistato klubo sąnario funkcija.

Jei jau yra klubo artrozė – klubo sąnario artroskopinės operacijos neatliekamos

Tačiau, jeigu klubo sąnaryje jau yra prasidėjusi artrozė ir susiaurėjęs klubo sąnario tarpas, klubo sąnario artroskopinės operacijos efekto dažniausiai nebeduoda, todėl svarbu pakankamai anksti nustatyti CAM ir PINCER ankštumus bei lūpos plyšimus, kad būtų galima šias patologijas laiku išgydyti ir išvengti klubo sąnario endoprotezavimo operacijų.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top