Lower trapezius (LT) transpozicija, peties pseudoparalyžius

LT transfer 1

PROBLEMOS AKTUALUMAS

Apatinės trapecijos (Lower trapezius (LT)) transpozicija pirmą kartą aprašyta siekiant atkurti peties sąnario išorinę rotaciją (būklę, kai žmogus negali pasukti į šoną rankos per peties sąnarį ar išlaikyti pakeltos ir atvestos rankos). Tokios būklės dažniausiai būna esant peties rezginio pažeidimui (angl. brachial plexus palsy). Po sėkmingų tokių transpozicijų gydant neurologinius pacientus, apatinės trapecijos, kaip ir kitų raumenų transpozicijos pradėtos naudoti ir esant ne neurologiniams peties sąnario funkciniams sutrikimams gydyti, siekiant atkurti peties sąnario sukamąją funkciją – šiuo atveju išorinę rotaciją (pasukimą, atvedimą). Tokios būklės dažniausiai būna esant dideliems peties rotatorių sausgyslių plyšimams su didele retrakcija ir riebaline degeneracija, kai nebeįmanoma pažeistų sausgyslių prisiūti dėl jų suriebalėjimo.

FAKTAIS GRĮSTI DUOMENYS

Tai nėra eksperimentinės operacijos, atlikta daugybė biomechaninių-techninių, iki klinikinių ir klinikinių tyrimų, įrodančių, kad Lower trapezius (LT) transpozicija yra efektyvi rekonstrukcija po kurios reikšmingai pagerėja peties sąnario išorinės rotacijos jėga. Yra lygintos latissimus dorsi (LD) ir Lower trapezius (LT) transpozicijos, ir rankos abdukcija bei išorinė rotacija adukcijoje atsistatė reikšmingai geriau atlikus Lower trapezius (LT) transpoziciją, nors priekinės rankos fleksijos amplitudės lyginant abi metodikas nesiskyrė.

Klinikiniai tyrimai parodė reikšmingus peties judesių amplitudžių pagerėjimus po apatinės trapecijos (LT) transpozicijų.

OPERACINĖS METODIKOS

Yra keletą skirtingų Lower trapezius (LT) transpozicijos metodikų, kai kurios atliekamos atviruoju būdu, o kai kurios artroskopiniu būdu. Tokių rekonstrukcijų metu naudojami donoro arba to paties žmogaus autologiniai transplantai, kurių pagalba integruojasi perkelti raumenys.

Lower trapezius (LT) transpozicija, peties pseudoparalyžius
Lower trapezius (LT) transpozicija

ARTROSKOPINĖ LOWER TRAPEZIUS TRANSPOZICIJA

Artroskopinė Lower trapezius (LT) transpozicija – minimaliai invazyvi apatinės trapecijos raumens ir jo sausgyslės perkėlimo operacija, kurios metu apatinės trapecijos raumuo sujungus jį su semitendinosus autologine sausgysle, perkeliamas į žastikaulio infraspinatus tvirtinimosi vietą, kurioje fiksuojamas inkaruojančių sraigtų arba endosagų sistema.

Lower trapezius (LT) transpozicija, peties pseudoparalyžius
Lower trapezius (LT) transpozicija, peties pseudoparalyžius

KO TIKĖTIS IŠ APATINĖS TRAPECIJOS TRANSPOZICIJOS

Artroskopinės apatinės trapecijos transpozicijos metu perkeltas raumuo su semitendinosus sausgysle po prigijimo laiko ir reabilitacijos kompensuoja infraspinatus išorinės rotacijos deficitą, žmogui pagerėja išorinė rotacija atitraukimo ir pritraukimo metu, kartu sustiprėja priekinė fleksija.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top