menisko fiksacija

Kryžminių raiščių ir meniskų trauma – kelio sąnario nestabilumas

Kryžminių raiščių plyšimas dažniausiai įvyksta kartu ir su meniskų plyšimais. Tai priklauso nuo to, kokia inercijos jėga veikia kelio sąnarį traumos metu.

Plyšus kryžminiams raiščiams jau visi žino, kad be artroskopinės rekonstrukcijos kelio sąnarys stabilus nebebus, tačiau dažniausiai pamirštame apie kartu nuplyšusius ir meniskus. Ką daryti su jais? Labai smagu, kad mūsų Lietuvos žmonės vis labiau skaito ir domisi apie traumų gydymą, jų galimybes ir pasekmes. Tačiau informacijos vis dar labai trūksta, o ypač dažnai klausia ką daryti jei vienu metu plyšo ir kryžminiai raiščiai ir meniskai?

Faktais grįstos medicinos duomenys jau įrodė, kad kelio sąnario stabilumo atstatymui būtina ne tiktai kryžminių raiščių rekonstrukcija, tačiau ir meniskų rekonstrukcija, nes tiek raiščiai, tiek meniskai kartu užtikrina kelio sąnario stabilumą ir apsaugo sąnarį nuo sudilimo. Todėl vien tik kryžminių raiščių rekonstrukcija dažnai neužtikrina gerų gydymo rezultatų, o nerekonstravus meniskų, deja kelias išlieka nepilnai stabilus ir ateity gali tekti atlikti ir meniskų implantacijas.

Todėl labai svarbu atliekant kryžminių raiščių rekonstrukcijas vienu metu atlikti ir menisko rekonstrukciją!

Pateikiu pavyzdį kaip vienu metu rekonstravome išorinį meniską ir kryžminį raištį.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *