Kelio sąnario tinimas – artrozė, kremzlė, meniskai, kelio sąnario nestabilumas, sinovitas

vidinės dalies artrozė

Jei jums ištino kelio sąnarys, reiškia kelio sąnario pusiausvyra sutriko ir reikia rimto sprendimo, nes sąnaryje pagaminamo skysčio kiekis nebespėja pasišalinti ramybės metu, jis pradeda dirginti sąnario kapsulę ir prasideda uždegimas. Tai nėra paprastas skystis – jame daug įvairių fermentų, kurie „bando“ pašalinti iš kelio sąnario tai, kas jį dirgina. Tai vyksta tirpdymo-ardymo būdu, kuomet pašalinamos mikroskopinės kremzlės, meniskų, raiščių, fibrino ir kitokios atplaišos. Tačiau problema, kad ardoma ir sveika kremzlė ir minkštieji audiniai. Žinoma tai nevyksta greitai, tačiau surasti priežastį ir ją pašalinti yra būtina. Dažniausios kelio sąnario sutinimo priežastys yra: kremzlės pažeidimas, prasidedanti arba progresuojanti artrozė, meniskų degeneracija, sąnario kapsulės ligos, kelio sąnario nestabilumas.

Pradžioje žmogaus gyvenimo dažniausiai labai stipriai sąnario tinimas neapriboja, tačiau jei tinimas nepraeina, prasideda gana didelis diskomfortas dėl kurio sumažėja fizinis aktyvumas, gali atsirasti netgi depresijos požymiai. Negydant, sąnario kremzlė palaipsniui plonėja, todėl kelio sąnario tinimus reikia gydyti, nes sutrinka pusiausvyra tarp degeneracinių ir regeneracinių procesų, dėl to sąnarys praranda amortizacines galimybes sugerti sąnario atraminius krūvius, reiškia sąnarys kaip ir automobilis be šarnyro – daužosi, todėl sąnaryje pradeda kauptis laisvi kremzlės gabaliukai, kurie dirgina sąnario kapsulę, o ši pradeda gaminti padidintą tepalo ir fermentų kiekį tam, kad pašalinti šias laisvas kremzlės dalelytes, todėl sąnarys pradeda tinti po didesnio fizinio krūvio, o kremzlės sluoksnis ir toliau plonėja, po kremzle esantis kaulas irgi toliau degeneruoja ir pradeda auginti kraštines ataugėles (osteofitus), kurie šiek tiek palengvina sąnariui tenkančių atraminių krūvių tolygų paskirstymą. Viso to pasekmė – sąnario skausmas, judesių apribojimas ir gyvenimo kokybės suprastėjimas, vėliau darbingumo lygio sumažėjimas ir net invalidumas bei sąnario pakeitimas dirbtiniu sąnariu, tačiau laiku diagnozavus ir nustačius priežastis, galima jas sėkmingai pašalinti ir taip apsaugoti kelio sąnarį nuo sudilimo.

/*54745756836*/

2 thoughts on “Kelio sąnario tinimas – artrozė, kremzlė, meniskai, kelio sąnario nestabilumas, sinovitas”

  1. Rasa Maišėnienė

    Laba diena,birželio 27d.atlikta deš.kelio arthroscpoia.Rasta vidinio menisko plyšimas,vidinė chondromaliacija III,dalinisPKR plyšimas.Atlikta tausojanti rezekcija,sąnario debridementas.Bet dar lig šiol virš kelio patinę, 2 kartus punktuota po 50 ml skysčio,geriu prieš uždegiminius jau beveik mėn,sako kad reikia laiko ir viskas susitvarkys.Ar galima pas Jūs pasikonsultuoti gyvai Panavėžyje?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top