PKR su QT ir internal bracing

Kelio raiščių traumos ir kalnų slidinėjimas

Kelio raiščių traumos ir kalnų slidinėjimas

Kalnų slidinėjimo traumos pačios sunkiausios – kartu su kryžminiais raiščiais plyšta meniskai ir pažeidžiama kremzlė bei kaulai.

Kodėl taip dažnai plyšta kryžminis raištis

Kelio sąnario traumos pačios dažniausios, o kryžminis raištis dažniausiai pažeidžiamas anatominis vienetas. Taip yra todėl, kad kelio sąnarys turi atremti labai didelius krūvius, o kryžminis raištis tam tikromis aplinkybėmis lieka vienintelė anatominė struktūra stabilizuojanti kelio sąnarį, todėl neatlaiko per didelių fizinių krūvių.

Kryžminio raiščio plyšimas

Ar galima išvengti kryžminių raiščių traumų slidinėjant kalnuose

Labai svarbu mokėti nukristi – krentant jokiu būdu neįsitempti ir nesistengti kojomis išsilaikyti ant slidžių – daug geriau plastiškai nukristi, susiriesti į kamuoliuką, kristi ant šono ir idealu, jei slidės pačios atsisega kritimo metu. Geriau susitrenkti šoną nukritus, nei nusiplėšti raiščius ar meniskus stengiantis išsilaikyti ant slidžių.

Vis dar ieško pačių geriausių kryžminių raiščių atstatymo metodikų

Yra nemažai kryžminio raiščio rekonstrukcijos metodų, naudojami įvairūs transplantai, fiksatoriai, papildomos procedūros, tačiau vis tiek, kad ir kaip tai bedarytum, kryžminis raištis tam tikrais atvejais pakartotinai neretai plyšta.

Kelio raiščių traumos ir kalnų slidinėjimas

Keturgalvio raumens sausgyslė kartu vidiniu tvaru

Nors paskutiniai didelių imčių tyrimai parodė, kad bet koks biologinis kryžminio raiščio transplantas vienodai sėkmingai gali atkurti pažeistą kryžminį raištį, keturgalvio raumens sausgyslė vis dažniau tam naudojama, ypač pakartotinų rekonstrukcijų metu.

Keturgalvio raumens sausgyslės kryžminio raiščio transplantas

Papildoma vidinė fiksacija su juosta

Papildomas biologinio transplanto sustiprinimas panaudojant specialią juostą (internal bracing) taip pat parodė, kad tam tikrais atvejais biologinis kryžminio raiščio transplantas gali būti sustiprinamas iki pilno biologinio jo subrendimo.

Kelio raiščių traumos ir kalnų slidinėjimas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *