tibijos kremzle

Blauzdikaulio chondromaliacija

Chondromaliacija

Chondromaliacija – dėl įvairių priežasčių atsirandantis įvairaus pažeidimo laipsnio sąnario kremzlės suminkštėjimas ir gali pažeisti įvairius sąnarius, tačiau dažniausiai pažeidžia kelio sąnarį. Blauzdikaulio kremzlės suminkštėjimo atveju kremzlės defektai randami blauzdikaulinėje kelio sąnario kelio sąnario dalyje.

Kelio sąnario kremzlės suminkštėjimas – chondromaliacija

Kelio sąnario chondromaliacija dažniausiai randama šlaunikaulio krumpliuose, girnelės vagoje ir pačioje girnelėje, kiek rečiau blauzdikaulyje. Tai priklauso ir nuo patirtų traumų ir nuo kitų labai svarbių biomechaninių priežasčių. Blauzdikaulio kremzlės suminkštėjimas išorinėje kelio sąnario pusėje dažniausiai atsiranda kartu su kryžminio raiščių traumomis.

Chondromaliacijos gydymas priklauso nuo kremzlės pažeidimo sunkumo ir lokalizacijos

Kremzlės pažeidimo sunkumas aprašomas chondromaliacijos stadijomis, kurios yra keturios. 3 ir 4 stadijos chondromaliacijos, ypač jeigu pažeidžiamas didelis kremzlės plotas ir atraminiame paviršiuje, gydomas operaciniu būdu atstatant kremzlės defektus.

Blauzdikaulio kremzlės suminkštėjimas (chondromaliacija)

Blauzdikaulio chondromaliacija kiek retesnė būklė, tačiau labai sunkiai gydoma. Labai dažnai blauzdikaulio kremzlės defektai išviso nėra gydomi – paliekama savieigai, tačiau tai nėra gerai.

Blauzdikaulio chondromaliacijos gydymas

Blauzdikaulio chondromaliacija

Pastaruoju metu, tobulėjant technologinėms galimybėms ir atsirandant vis daugiau patirties panaudoti naujas technologijas, blauzdikaulio kremzlės pažeidimai sėkmingai gydoma, kremzlės defektą padengiant daugiasluoksne membrana. Procedūra atliekama išskirtinai minimalios invazijos būdu, artroskopo pagalba implantuojama membrana į kremzlės defekto vietą, ji fiksuojama fibrino klijais, vėliau sėkmingai integruojasi į kelio sąnarį ir taip apsaugo sąnarį nuo priešlaikio susidėvėjimo.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *