Kryžminio raiščio traumos, internal bracing ACL reconstruction, kryžminio raiščio operacija

internal brace ACL

Nauja kryžminio raiščio transplantą sustiprinanti metodika, kurios metu, kryžminio raiščio transpantą sustiprina taip vadinamas „vidinis įtvaras“ (angl., internal brace)  – jungianti ir transplantą gijimo metu stabiliai, kartu su fiksatoriais laikanti speciali sterili juosta, kurios nereikia šalinti – ji biologiškai adaptuojasi pačiame kryžminio raiščio transplante!

Kryžminio raiščio operacija – priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos atliekamos panaudojant saugyslių arba raiščių autologinius transplantus ir tai yra „auksinis standartas“ sporto traumatologijoje; tačiau, apie 20 %  pacientų deja išlieka kelio sąnario laisvumas.

Pastaruoju metu atsirado kryžminio raiščio transplantą sustiprinanti metodika, kurios metu, kryžminio raiščio transpantą sustiprina taip vadinamas „vidinis įtvaras“ (angl., internal brace)  tai yra jungianti ir transplantą gijimo metu stabiliai, kartu su fiksatoriais laikanti speciali sterili juosta, kurios nereikia šalinti – ji biologiškai adaptuojasi pačiame kryžminio raiščio transplante.

„Vidinis įtvaras“ suteikia galimybę atlikti greitesnę reabilitaciją ir grįžimą į buvusį fizinio aktyvumo lygį, kadangi išlaiko kelio sąnario stabilumą iki biologinio transplanto sugijimo, tuo pačiu su mažina pakartotinų traumų riziką. Tai jau patvirtinta radiologiniais metodais, o funkciniai rezultatai yra puikūs – manoma, kad ši naujovė reikšmingai sumažins potrauminių artrozių riziką.

kryžminio raiščio operacija
Kryžminio raiščio rekonstrukcija
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top