Kaip elgtis po 1-mo žastikaulio išnirimo

bankart fiksacija

Kodėl išniro žastikaulis (peties sąnarys)

Peties sąnarys yra pats judriausias žmogaus sąnarys – atlieka labai daug, įvairiomis kryptimis įvairių greito intensyvumo judesių, todėl žastikauliui labai greitai judant į priekį, ypač kai jis sukasi, plyšta žastikaulį mentėje laikantys raiščiai ir žastikaulis iškrenta iš mentės sąnarinės duobės – įvyksta žastikaulio išnirimas (žmonės vadina peties išnirimu).

Kaip elgtis po 1-mo žastikaulio išnirimo
Artroskopinis vaizdas po 1-mo žastikaulio išnirimo

Kaip elgtis po 1-mo žastikaulio išnirimo

Jei pirmą kartą išniro žastikaulis jaunesniems nei 30 metų ir fiziškai aktyviems žmonėms, šiuo metu rekomenduojama atlikti artroskopinę sąnario lūpos fiksacijos prie mentės krašto operaciją.

Kada artroskopinė sąnario lūpos fiksacija netinka

Jei po pirmo žastikaulio išnirimo nustatomi mentės priekinio krašto ir /ar žastikaulio impresiniai lūžiai su kauliniais defektais, tada vien sąnario lūpos fiksacijos nepakaks – kartu su sąnario lūpos fiksacija teks atlikti ir kaulo rekonstrukciją.

Kaip elgtis po 1-mo žastikaulio išnirimo
Mentės krašto kaulo defektas

Kada geriausia atlikti peties sąnario artroskopinę lūpos fiksacijos operaciją

Artroskopinę operaciją galima atlikti planiniu būdu – nereikia skubaus guldymo į stacionarą, ligoninę ar dienos chirurgijos skyrių – galima planuoti ir priklausomai nuo situacijos atlikti tai planiniu būdu. Kiekviena situacija individuali ir priklauso nuo plyšimo dydžio, amžiaus, peties sąnario funkcijos sutrikimo. Tačiau sąnario lūpos fiksacijos operaciją būtina atlikti nelaukiant kol antrą ar kelintą kitą kartą išnirs žastikaulis, nes tokiu atveju jau reikės žymiai sudėtingesnės operacijos.

Kaip elgtis po 1-mo žastikaulio išnirimo

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top