Futbolas, tenisas, dažniausios futbolo ir teniso traumos ir pažeidimai, prevencija, gydymas

Kryžminis raištis

Vasara  – teniso ir futbolo karalienė, tačiau šios abi akiai malonios sporto šakos yra ne vien tik pramoga ar laisvalaikio praleidimo formos, tačiau kaip ir daugelyje sporto šakų – padidėja ir traumų bei pažeidimų rizika

Sportuojant tenisą dažniausiai pažeidžiami peties, alkūnės ir riešo sąnariai bei nugara, tuo tarpu futbolininkams dažniausiai pažeidžiami čiurnos sąnariai, plyšta kelio sąnario kryžminiai raiščiai, pažeidžiami šlaunies raumenys ir sausgyslės, o didesnio kontakto metu – įvyksta sudėtingi blauzdos kaulų lūžiai.

Kadangi vis jaunesniame amžiuje pradedama labai aktyviai sportuoti, tai su tenisu ir futbolu susijusių traumų ir perkrovos sindromų dažnis per pastaruosius metus ženkliai padaugėjo.

Naujausia teniso žaidėjų pažeidimų statistika parodė, kad žaidžiant tenisą, per pastaruosius metus didėja žadimo intensyvumas, todėl vis dažniau įvyksta šlaunies raumenų ir sausgyslių pažeidimai (patempimai ir plyšimai), kelio, klubo, čiurnos sąnarių perkrovos sukeltos traumos, o su nugara susiję pažeidimai sudaro netgi pačią didžiausią pažeidimų grupę žaidžiant tenisą. Dauguma pažeidimų nėra ūmus ir yra susiję su nuolatine perkrova.

Futbolininkai dažniausiai patiria šlaunies, kelio ir čiurnos ūmius ar perkrovos pažeidimus – dažniausiai įvyksta bekontaktiniai raumenų ir sausgyslių pažeidimai, kelio ir čiurnos raiščių patempimai ir plyšimai, sumušimai ir įvairių lokalizacijų sausgyslių uždegimai – taip vadinamos tendinopatijos. Kontakto metu gali įvykti sudėtingi kaulų lūžiai su raiščių plyšimais.

Šiuo metu tiek tenise, tiek futbole, kaip ir kitose sporto šakose, ieškoma naujų prevencijos būdų, kaip užkirsti kelią šiems perkrovos pažeidimams. Laimei tam skiriama vis daugiau lėšų ir pastangų, kad jau nuo mažens ir jauno amžiaus išmokyti vaikus, trenerius ir tėvus skirti pakankamai laiko prevencinėms priemonėms, visuomenė vis labiau supranta, kad šios programos ne tik stiprina sveikatą ir prailgina sportinį karjeros laiką, bet ir išgelbėja nuo nelaimingų atsitikimų sportuojant ateityje.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top