Artroskopinė peties nestabilumo rekonstrukcija – Latarjet metodika2

Artroskopinės chirurgijos komanda

Artroskopinės chirurgijos komanda – tai tas pats kas krepšinio ar kitos sporto šakos komanda – būtina 100 procentinė darna, profesionalumas, supratimas ir koncentracija, nes visas chirurgines manipuliacijas reikia atlikti sąnarių viduje! Dažniausiai dirbama šalia kraujagyslių, nervų ir kitų svarbių žmogaus anatominių kūno dalių, kurių pažeisti negalima.

Artroskopinės chirurgijos komanda – tai tas pats kas krepšinio ar kitos sporto šakos komanda- jei ji darni ir susižaidusi, tada pacientui pasisekė – bus nepriekaištingai ir sklandžiai atlikta pati sudėtingiausia chirurginė procedūra ir visi bus laimingi. Šiais technologijų, mokslo ir medicinos praktikos progreso bei naujų minimalios invazijos chirurginių metodų pritaikymo galimybių laikais galima atlikti neįmanomas chirurgines manipuliacijas IR IŠGELBĖTI žmones nuo skausmų ar neįgalumo, tačiau tiktai tada, kai šalia  naujų-modernių technologijų, mokslo, medicinos progreso ir naujų chirurginių metodų yra DARNI CHIRURGINĖ KOMANDA – ŽMONĖS!

Ko reikia, kad artroskopinės chirurgijos komanda būtų darni? Yra keletas esminių punktų:

  • Visa chirurginė komanda turi labai gerai suprasti vieni kitus, reiškia neturi būti jokios personalo rotacijos – būtina sąlyga, kad tie patys profesionalai visada dirbtų kartu, žinotų kiekvieno komandos nario nuotaikas, charakterį, instrumento, įrangos niuansus, panaudojimo galimybes, detaliai žinotų kiekvienos atliekamos chirurginės manipuliacijos techninius niuansus, etapus, gebėtų greitai prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos, šaltakraujiškai išspręsti nenumatytus sunkumus.
  • Galimybė gydymo įstaigoje panaudoti visą modernią įmanomą technologinę Pasaulyje taikomą įrangą, implantus ir prietaisus.
  • Nuolatinis visos chirurginės komandos mokymasis ir tobulėjimas, domėjimasis naujausiais gydymo metodais bei jų rezultatais.
  • Gera nuotaika, darbinga ir sveika atmosfera gydymo įstaigoje, skyriuje ar esamame padalinyje

Tačiau………dėl daugelio priežasčių (dažniausiai personalo trūkumo, per didelių krūvių, per didelės rotacijos ne pagal kompetenciją ir kvalifikaciją)….deja ne visur tai įmanoma…….labai dažnai matau, kaip personalas rotuojamas ir tada įsivaizduokite:

  • Visa chirurginė komanda ne taip labai gerai supranta vieni kitus, atsiranda kas situacijoje atsidūrė pirmą kartą arba po ilgos pertraukos ir beveik pamiršo kiekvieno komandos nario nuotaikas, charakterį, instrumento, įrangos niuansus, panaudojimo galimybes, kiekvienos atliekamos chirurginės manipuliacijos techninius niuansus, etapus, vadinasi nebesigaus greito prisitaikymo prie pasikeitusios situacijos, nepavyks arba ilgiau užtruks šaltakraujiškai išspręsti nenumatytus sunkumus. Kas nukentės?………
  • Nebus galimybės gydymo įstaigoje panaudoti visą modernią įmanomą technologinę Pasaulyje taikomą įrangą, implantus ir prietaisus. Kas nukentės?………
  • Chirurginė komanda ar bent vienas jos narys nesimokys ir netobulės, nesidomės naujausiais gydymo metodais bei jų rezultatais. Kas nukentės?………

                                           Apibendrinimas

Turime siekti dirbti motyvuotoje, besimokančioje, tobulėjančioje, besidominčioje naujausiais gydymo metodais bei jų rezultatais pastovioje (nesirotuojančioje) chirurginėje komandoje – be rotacijos, ir dirbančioje gydymo įstaigoje, kurioje įmanoma panaudoti visą modernią Pasaulyje prieinamą technologinę įrangą, implantus ir prietaisus!

Kas laimės?…….PACIENTAI !!!!!!

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *