Artroskopinė peties Latarjet operacija

Latarjet 1

Kodėl artroskopinė, o ne atvira Latarjet operacija?

Artroskopinė peties Latarjet operacija yra viena iš pačių efektyviausių gydant  peties sąnario nestabilumą ir žastikaulio išnirimus. Grįžimas sportuoti po LATARJET peties sąnario artroskopinės rekonstrukcijos gydant žastikaulio išnirimus ir peties lėtinį nestabilumą labai priklauso nuo operacinės technikos ir metodikos, tačiau yra greitesnis ir lengvesnis nei po atviros tokios pačios operacijos! Ir tai jau medicinos mokslo faktais grįsti duomenys. Sportininkams ir fiziškai labai aktyviems žmonėms aktualiausias klausimas kada galima grįžti sportuoti po tokios operacijos?

Artroskopinė peties Latarjet operacija
Didelis peties mentės priekinio krašto defektas

Peties nestabilumo paplitimas

Pastaruoju metu dėl labai intensyvaus gyvenimo ir sportinio tempo padažnėjo žastikaulio išnirimų atvejų skaičius po kurių atsiranda lėtinis peties sąnario nestabilumas, kai žastikaulis išnyra labai lengvai paprastose situacijose ir labai dažnai. Tokiais atvejais labai svarbu kuo anksčiau gydyti peties sąnario nestabilumą, nes daugėjant žastikaulio išnirimų skaičiui atsiranda mentės ir žastikaulio kaulo defektai peties sąnaryje, susidėvi sąnario lūpa, kurie ir sąlygoja blogesnę grįžimo į sportą prognozę.

Artroskopinė peties Latarjet operacija
Išniręs žastikaulis peties sąnaryje

Peties nestabilumo (žastikaulio išnirimų) gydymo pasirinkimai

Latarjet operacinė rekonstrukcija yra auksinis standartas gydant pasikartojančius žastikaulio išnirimus ir lėtinį peties sąnario nestabilumą, kai nestabilumo priežastis yra mentės priekinio apatinio krašto ir žastikaulio kaulo defektai dėl kurių ir atsiranda peties lėtinis nestabilumas ir pasikartojantys žastikaulio išnirimai – žastikaulis išnyra tiesiog miegant ar netgi atliekant labai paprastą rankos judesį, tiesiant ranką ir panašiai. Šiuo metu pasaulyje naudojamos dvi Latarjet operacinės metodikos – atvira ir artroskopinė. Dar tebevyksta diskusijos, tačiau artroskopinė peties Latarjet operacija, nors ir technologiškai sudėtingesnė, bei sąnaudų ir finansų daugiau reikalaujanti, pacientui yra reikšmingai geresnė – mažiau skausmo, lengvesnė reabilitacija, mažiau komplikacijų, lengviau ir geriau atsistato peties judesių amplitudė ir taip toliau.

Artroskopinė peties Latarjet operacija
Artroskopinė peties Latarjet operacija

Sportininkams ir fiziškai labai aktyviems žmonėms aktualiausias klausimas kada galima grįžti sportuoti po tokios operacijos?

Dauguma publikacijų ir mūsų patirtis nurodo, kad dauguma aktyviai sportuojančių žmonių po tokios operacijos grįžta sportuoti vidutiniškai 8.6 ± 4.1 mėnesiai po LATARJET rekonstrukcijų.

Sunkiau grįžti sportuoti sekasi padidėjusį kūno masės indeksą turintiems žmonėms, ir tiems, kurie prieš operaciją turėjo daug žastikaulio išnirimo epizodų, o jų mentės priekinio apatinio krašto defektai buvo ženkliai didesni bei tiems, kuriems atsirado dar ir žastikaulio kaulo defektai – taip vadinami Hill-Sachs defektai. Pažymėtina, kad po artroskopinių peties Latarjet operacijų sportuoti grįžta greičiau, nei po atvirų Latarjet operacijų.

Kuo mažesnis kaulo defektas, tuo didesnė tikimybė grįžti į buvusį fizinio aktyvumo lygį!

Dar vienas labai svarbus faktorius, lemiantis grįžimą į buvusį fizinio aktyvumo lygį – mentės priekinio krašto defekto ir žastikaulio su mentimi kontaktinio paviršiaus defekto dydis ir gylis. Kuo jis mažesnis, tuo greičiau grįžtama sportuoti. šie parametrai priklauso nuo žastikaulio išnirimų skaičiaus – kuo daugiau prieš operaciją išniro žastikaulis, tuo šie defektai būna didesni, todėl ir prognozė prastesnė.

Artroskopinė peties Latarjet operacija

Ir aišku, kad svarbiausias faktorius čia yra operacinė technika, patirtis ir metodika – artroskopinės peties sąnario (endoskopinės) Latarjet rekonstrukcijos metu viskas padaroma per skylutes – viduje endoskopiškai – tikimybė grįžti dar didesnė ir greitesnė, nei po atviros operacijos!

Artroskopinė peties Latarjet operacija

O kaip atrodo artroskopinė Latarjet operacija? – 2 minučių mūsų operacinės filmukas

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top