alkunes sanarys

Alkūnės skausmas, epikondilitas, tenisininko alkūnė, alkūnės artroskopija

Alkūnės skausmas

Alkūnės skausmas dažniausiai atsiranda dėl epikondilito, vadinamo tenisininko alkūne, tačiau labai dažnai epikondilitą lydi ir alkūnės sąnario kremzlės pažeidimai su laisvais kremzliniais kūnais alkūnėje

Skausmas alkūnėje atsiranda dėl dilbio tiesiamųjų raumenų sausgyslių nuolatinio perkrovimo ir dėl to atsiradusio hyperplastinio uždegimo, kuris atsiranda prie pat alkūnės sąnario – alkūnės srityje. Skausmas gana aštrus, atsiranda dilbio ir alkūnės judesių metu, atliekant sukamuosiu-tiesiamuosius judesius.

Atliekant monotoniškus, alkūnės ir riešo judesius atsiranda mikro-įplyšimai sausgyslėse, kurios nespėja regeneruoti, todėl prasideda sausgyslės degeneracija. Alkūnės epikondilitas, nekreipiant dėmesio tampa lėtine būkle. Pasitaiko, kai alkūnės epikondilitas atsiranda dėl kremzlės pažeidimų pačiame alkūnės sąnaryje, kai alkūnėje atsiranda laisvi kremzliniai kūneliai, kurie apriboja alkūnės judesius, alkūnė pradeda strigti, sutrinka alkūnės ištiesimas ir sulenkimas. Tokios būklės ypatingai pavojingos, nes gali negrįžtamai suardyti alkūnės sąnarį.

Todėl būtina išsiaiškinti alkūnės skausmo priežastis ir jas gydyti. Vienas iš efektyviausių tokių alkūnės būklių gydymo būdų yra artroskopinė alkūnės sąnario procedūra, kurios metu iš alkūnės pašalinami laisvi kremzliniai kūneliai, atliekama kremzlės stimuliacija bei degeneravusių, bei uždegimiškai pakitusių alkūnės ekstenzorių sausgyslių rekonstrukcija.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *