Viršutinės peties kapsulės rekonstrukcija

SCR R

Viršutinės peties kapsulės rekonstrukcija – nauja procedūra

Viršutinės peties kapsulės rekonstrukcija – artroskopinė procedūra, sukurta gydyti labai didelius peties rotatorių sausgyslių plyšimus, kurių neįmanoma susiūti. Ši procedūra pastaruoju metu ištobulinta atsižvelgiant į tai, kad lėtinio peties rotatorių plyšimų atvejais siuvamos peties rotatorių sausgyslės dažnai pakartotinai plyšta, todėl papildoma viršutinės kapsulės rekonstrukcija sustiprina rekonstruotas sausgysles ir sumažina pakarotino plyšimo riziką.

Viršutinės peties kapsulės rekonstrukcija

Kada naudojama viršutinės kapsulės rekonstrukcija

Viršutinės peties kapsulės rekonstrukcija naudojama tais atvejais, kai peties rotatorių sausgyslės yra suriebalėję, senai plyšę ir jų prisiūti nebeįmanoma. Šiai pacientų kategorijai dažnai atliekamos įvairio sausgyslių perkėlimo operacijos, tačiau jos yra labai sudėtingos, turinčios daugiau komplikacijų, o neretai ir negaunamas laukiamas sausgyslių perkėlimo efektas. Todėl viršutinės peties kapsulės rekonstrukcija yra mažiau invazyvi ir atliekama pilnai artroskopiniu būdu padeda išvengti kartais per daug sudėtingų sausgyslių perkėlimo operacijų ir padeda pagerinti žmogaus peties sąnario funkciją ir gyvenimo kokybę.

Viršutinės peties kapsulės rekonstrukcija
Bicepso ilgoji sausgyslė panaudota viršutinei kapsulės rekonstrukcijai

Kaip atliekama viršutinės kapsulės rekonstrukcija

Viršutinės kapsulės rekonstrukcija atliekama artroskopiškai kartu su pilna arba daline peties rotatorių sausgyslių rekonstrukcija ir ji sustiprina rotatorius bei pagerina peties sąnario funkciją. Rekonstrukcijai gali būti panaudojamos donoro sausgyslės, dvigalvio žasto raumens sausgyslė, bet kokia žmogaus autologinė sausgyslė arba dirbtinė specifinė membrana, kurios integruojamos į žmogaus rotatorius ir fiksuojami kartu su jais.

Viršutinės peties kapsulės rekonstrukcija

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top